دبيرکل حزب مردم‌سالاري در نطق ميان دستور مجلس ضمن تشکر از رهنمود اخير رهبري درباره انتخابات

انتخابات 96 بايد پرشور و پرشکوه در تراز شان ملت ايران برگزار شود

استفاده جناحي از عزاداري‌هاي محرم و توهين برخي مداحان ممنوع باشد

8 مهر 1395 ساعت 11:59

دکتر مصطفی کواکبیان ، نماینده مردم شریف تهران در مجلس دهم در نطق میان دستور خود به مهمترین موضوعات روز اشاره کرد.


بسم‌الله الرحمن الرحيم و به نستعين انه خير ناصر و معين . با تبريک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي جديد پنج نکته را در دومين نطق خودم تقديم همکاران ارجمند و ملت شريف ايران مي‌دارم.

اولين نکته در مورد انتخابات ارديبهشت 96 است. عزيزان کمتر از هشت ماه به دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا باقي مانده است لذا بايد همه دستگاه‌هاي نظارتي، اطلاعاتي، اجرايي، انتظامي، امنيتي و همه جناح‌ها و همه احزاب دست به دست هم بدهيم و يک انتخابات پرشور و شعور و پرشکوه در طراز ملت بزرگ ايران را رقم بزنيم.
در همين جا از وزارت کشور مي‌خواهم اگر قرار است لايحه جامع انتخابات به انتخابات 96 برسد بايد هرچه سريع‌تر اين لايحه به مجلس تقديم بشود چون زمان خيلي کمي مانده است البته ما بر اين باوريم در انتخابات آينده بايد احزاب و تحزب محور تصميم‌گيري‌ها باشند نه اشخاص و به حول و قوه الهي اين اتفاق خواهد افتاد.

نکته دوم ضمن تشکر اصلاح‌طلبان از رهنمودهاي مقام معظم رهبري در مورد انتخابات آينده بايد بگويم اين کافي نيست بايد دستگاه قضايي محاکمه نمايد. چند بار در مجلس گفته‌ايم به شکايت‌هاي متعدد بايد رسيدگي شود. اگر قوه قضاييه موضوع را جدي نگيرد ما ممکن است در مجلس با جمع‌آوري امضا کار را پيگيري کنيم.

نکته سوم در مورد فساد اقتصادي است. راستي چرا در اين زمينه اقدام جدي نمي‌شود. اين روزها بحث املاک نجومي مطرح است. بايد دست آن خبرنگاري را که اين موضوع را افشا کرد بوسيد نه آنکه گفته شود اقدام عليه امنيت ملي مگر شهرداري تهران امنيت ملي است. اميد است در اين زمينه توجه لازم به عمل آيد.

نکته چهارم در مورد ماه محرم ماه پيروزي خون بر شمشير است اميد است از سرمايه عظيم سياسي، اجتماعي، فرهنگي عاشورا در جهت پيشبرد مقاصد حضرت ابي‌عبدالله الحسين(ع) استفاده کنيم.
در همين جا از سازمان تبليغات اسلامي مي‌خواهم جهت سازماندهي هيات‌هاي عزاداري و تکاياي حسيني اقدام قابل توجهي داشته باشد اينگونه نباشد که برخي مداحان به مجلس شوراي اسلامي توهين نموده و آن را مجلس خراب شده تلقي کنند به يکي از همکاران خوب ما که روحاني محترمي است و برادر دو شهيد است و زنداني سياسي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي است بدترين اهانت بنمايند بايد همانگونه که مقام معظم رهبري مي‌‌خواهند از دسته‌جات سينه‌زني و هيات‌هاي مذهبي بهره‌برداري جناحي و سياسي نشود.
نکته آخر در مورد ديپلماسي و سياست خارجي است. براي ما ترامپ و هيلاري کلينتون فرقي نمي‌کند ما بايد در اين وانفساي ديپلماسي منافع ملي خودمان را حفظ کنيم.

ديروز در کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي بحثي در مورد روابط ايران و پاکستان مطرح شد که بايد از ظرفيت بالاي اين کشور اسلامي جهت دفاع از منافع ملي بهره‌برداري شود.

چون وقتم تمام شد با يک دو بيتي از شيخ علاءالدوله سمناني نطقم را به پايان مي‌برم:
صدخانه اگر ز طاعت آباد کني
به زان نبود که خاطري شاد کني
گر بنده کني ز لطف آزادي را
به زان که هزار بنده آزاد کني
 


کد مطلب: 249

آدرس مطلب: http://www.hosnanews.ir/fa/doc/news/249/انتخابات-96-بايد-پرشور-پرشکوه-تراز-شان-ملت-ايران-برگزار-شود

حسنا
  http://www.hosnanews.ir