دبير کل حزب مردم‌سالاري در مراسم افتتاحيه اردوي تابستاني در استان زنجان:

۱۵۰۰ نامزد حزبي انتخابات شوراها در سراسر کشور معرفي خواهيم کرد

تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
Share/Save/Bookmark
 
اردوي تابستاني حزب مردم‌سالاري با حضور دبيرکل و اعضاي شوراي مرکزي و دبيران استان‌هاي اين حزب روز پنجشنبه در شهرستان زنجان برگزار شد.
اردوي تابستاني حزب مردم‌سالاري با حضور دبيرکل و اعضاي شوراي مرکزي و دبيران استان‌هاي اين حزب روز پنجشنبه در شهرستان زنجان برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري فريادگر، پس از تلاوت قرآن کريم و پخش سرود جمهوري اسلامي‌ايران ميرزايي دبير حزب مردم‌سالاري در استان زنجان در مراسم افتتاحيه با اشاره به ضرورت توجه به کار حزبي در ايران گفت: معتقدم کار حزبي در کشور ما کار راحتي نيست.براي اينکه احزاب کارآ در عرصه‌هاي سياسي و اجتماعي داشته باشيم بايد راهکارهاي لازم براي کار حزبي طراحي شود.
وي افزود: احزاب بايد برنامه‌هاي اقتصادي، اجتماعي داشته باشند و تنها خودشان را به کارهاي سياسي محدود نکنند.اميدوارم که احزاب قوي و فعال که نشان دهنده رشد دموکراسي‌ هستند.در کشورمان داشته باشيم. ميرزايي در ادامه تشريح کرد: در استان زنجان با توجه به اينکه کارمان را با تاخير آغاز کرده‌ايم اما کارهاي زيادي انجام داده‌ايم.
وي با اشاره به گزارشي از فعاليت‌هاي حزب مردم‌سالاري در اين استان گفت: در همه شهرستان‌ها ما در حال رصد کردن اعضا و عضوگيري هستيم.در عرصه انتخابات هم به جد در استان فعال بوديم.اميدواريم که حزب مردم‌سالاري به عنوان يک حزب قوي در اين استان کار حزبي بکند.
در ادامه مهدوي مديرکل سياسي استانداري استان زنجان ضمن خوشامدگويي به مهمانان و دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري گفت: استان زنجان بيش از يک ميليون و ۵۰ هزار نفر جمعيت دارد. اين استان از ۷ شهرستان و ۲۱ شهر تشکيل شده است که باتوجه به موقعيت جغرافيايي اين استان و مجاورتش با ۷ استان به عنوان يک استان سوق‌الجيشي مطرح است.
وي درادامه افزود: مردم زنجان در مناسبت‌هاي سياسي و اجتماعي مختلف حضور پررنگ دارند به طور نمونه مردم زنجان در انتخابات گذشته بالاتر از ميانگين کشور در انتخابات حضور داشتند و مردمي‌با شناسنامه بسيار قوي سياسي، اجتماعي هستند.
مهدوي تصريح کرد: ما در استان زنجان از ۲۴۰ حزب موجود در کشور حدود ۳۰ حزب فعال داريم که ۱۳ درصد از احزاب کل کشور است و بايد يادآوري کنم که ۷۰ درصد اين احزاب همسو با دولت هستند.
وي در ادامه با اشاره به ظرفيت‌هاي مطبوعاتي و دانشگاهي استان زنجان گفت: در استان زنجان ما ۸۷ مطبوعه و ۳۹ مرکز دانشگاهي و بيش از ۷۰ هزار دانشجو داريم.
مدير کل سياسي استانداري استان زنجان افزود: وظيفه ما اين است که عرصه و شرايطي را فراهم کنيم که تمام افکار و سلايق و موضع‌گيري‌هاي سياسي بتوانند در استان فعاليت کنند.چرا که معتقديم حزب سياسي به عنوان چرخ دنده‌هاي نظام سياسي است.تمام انديشمندان مزيت‌هايي براي احزاب مانند جلوگيري از به آشوب کشيده شدن کشور و ...را برشمرده‌اند. وي در پايان يادآور شد: در کشورما راهکاري بيش از اصل ۲۶ قانون اساسي نيست.راهکارها، انديشه‌ها و احزاب قوي در کشور ما بايد پا بگيرد و اين اجازه را قانون اساسي در قالب اصل ۲۶ به ما داده است.ما به عنوان دولت و مجري قانون اساسي موظفيم که اين امکان را فراهم کنيم تا احزاب فعاليت خودشان را انجام بدهند.

دکتر کواکبیان :
يک روز اين کشور بر پايه تحزب مي‌چرخد

دکتر مصطفي کواکبيان نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌ و دبيرکل حزب مردم‌سالاري در مراسم افتتاحيه چهاردهمين اردوي تابستاني اين حزب در زنجان ابتدا با تشکر از اعضاي اين حزب در استان زنجان که مسئوليت ميزباني اين اردو را پذيرفتند گفت: فلسفه برپايي افتتاحيه اين است که مسئولين و فعالان سياسي استان در آن حضور داشته باشند و در جريان بحث‌ها و برنامه‌هاي حزب قرار بگيرند. کواکبيان يادآور شد: ما چه بخواهيم و چه نخواهيم روزي مي‌رسد که اين کشور فقط برپايه تحزب خواهد چرخيد و من در اين هيچ شکي ندارم.واقعيت اين است که تجربه بشريت، حکم عقل و دستور شريعت همه حکايت مي‌کنند که از طريق حزب کشور را بايد اداره کرد و اين هم هيچ منافاتي با نظام ولايت فقيه ندارد، بلکه اتفاقا آن را تقويت مي‌کند. نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌گفت: راهکارهاي اداره جامعه را احزاب بايد تعيين کنند.الان اگر ما در اداره کشور مشکل داريم قطعا بخشي زيادي از آن به نبودن حزب برمي‌گردد.سياست مطلوب در بهترين شرايط حکومت مردم‌سالاري است.حاصل همه حکومت‌هاي برتر از ابتداي بشريت تاکنون در طول تاريخ مردم‌سالاري است که بهترين و منطقي‌ترين نوع حکومت است.
وي در ادامه تاکيد کرد: قبل از منتسکيو اين مسئله مطرح بود که مردم حق دارند که در حکومت دخالت کنند، اما چگونگي آن مورد بحث بود. در نتيجه بهترين نوع حکومت از لحاظ شکل و قالب مردم‌سالاري است و هيچ مردم‌سالاري‌اي بدون انتخابات شکل نمي‌گيرد و اساسا انتخابات هسته اصلي مردم‌سالاري است.همچنين هيچ انتخاباتي بدون رقابت معنا ندارد.يعني هسته اصلي هر نوع انتخاباتي هم رقابت است.حال مگر رقابت بدون حزب شکل مي‌گيرد؟ رقابت بدون حزب و تحزب پوک و توخالي است.درواقع يک نوع عمل پوپوليستي و عوام‌فريبانه ست. کواکبيان در ادامه افزود: اگر بخواهيم که مردم به اراده و راي خودشان دست پيدا کنند، تنها راه‌شان توجه به تحزب است.همانطور که امام کاظم (ع) مي‌فرمايد که ياران ما حزب ما هستند.
وي با اشاره به ضرورت کار حزبي گفت: ما امروزه بعد از ۳۸ سال که از انقلاب اسلامي‌مي‌گذرد نبايد در اصل بودن يا نبودن احزاب سخن بگوييم.اما در اين عرصه مشکلاتي داريم.از جمله اينکه امروزه چرا بايد ۲۴۰ حزب در ايران داشته باشيم؟ که فقط تعداد ۳۰ تا از آنها در استاني مانند زنجان فعال باشند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري اظهار داشت: من در جلسات خانه احزاب و مجلس هم گفته ام که ما چند گام را بايد در رابطه با احزاب برداريم.اولين گام اين است که ديگر پروانه جديد به هيچ حزبي ندهيم.گام دوم اينکه اين ۲۴۰ حزب را با ضابطه و شاخص معين به ۳۰ حزب برسانيم.مرحله سوم اين است که حتي اين ۳۰ حزب را به ۵ يا ۶ حزب که با هم اشتراکاتي دارند تقليل بدهيم.تمام تلاش من اين است که به اين مرحله برسيم.
کواکبيان افزود: اگر در همين کودتاي اخير ترکيه احزاب نبودند، قطعا دولت ترکيه شکست مي‌خورد و ساقط مي‌شد.اما ديديم که هيچ حزبي حتي مخالفان دولت اردوغان در مقابل دولت نبودند و همه در پشت سر دولت و در مقابل نظامي‌گري و کودتاچيان قرار گرفتند و از اردوغان دفاع کردند.نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌گفت: اگر ما بخواهيم وضعيت پيش آمده در کشورمان را به پيش ببريم وبه حق حاکميت حق مردم نزديک‌تر بشويم، بايد احزاب را تقويت کنيم.استاد انديشه‌هاي سياسي امام‌خميني(ره) در دانشگاه تهران گفت؛ امام‌خميني‌(ره) با تيزهوشي و دور انديشي در بند «لام» وصيت نامه الهي – سياسي خود مي‌فرمايد که نظاميان حق ندارند که در احزاب وارد شوند.اين خود نشان دهنده درايت وي در اين زمينه و درک درست از ضرورت کار حزبي است. وي در ادامه اضافه کرد: به هر حال ما خوشحاليم که به عنوان حزب مردم‌سالاري پرچم دار احزاب در کشور و به ويژه احزاب اصلاح‌طلب هستيم. به لطف الهي در تمام استان‌ها شعبه داريم و در بيش از ۲۵۰ شهرستان دفتر داريم.
کواکبيان افزود: به لطف و ياري الهي ما امروز تاريخ پانزدهمين کنگره حزب را هم مشخص خواهيم کرد. چرا که معتقدم کنگره قلب تپنده حزب است.
وي تاکيد کرد: ما به همه اصلاح‌طلبان و عقل جمعي اصلاح‌طلبي احترام مي‌گذاريم. اما حزب مردم‌سالاري به صورت مستقل ۱۵۰۰نامزد در سراسر کشور در انتخابات شوراها خواهد داشت و ما برنامه مان اين است که حزب مردم‌سالاري ليست مستقل خود را در اين انتخابات داشته باشد. وي در پايان يادآور شد: ما در انتخابات رياست جمهوري هم به اصلاح‌طلبان احترام مي‌گذاريم البته فقط در قالب شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فعاليت خواهيم کرد.اما چک سفيد امضا هم به هيچ کسي حتي حسن روحاني هم نمي‌دهيم. دبير کل حزب مردم‌سالاري در جلسه اعضاي شوراي مرکزي، دفتر سياسي، کميته‌ها و شاخه‌ها ابتدا با تشکر از تشکيلات استان زنجان به دليل ميزباني چهاردهمين اردوي تابستاني حزب مردم‌سالاري و با اشاره به اينکه حدود ۲۲ نفر از اعضاي شوراي مرکزي، ۲۱ نفر از دبيران استاني و ۶ نفر از مسئولان کميته‌ها و ۱۱ نفر از مسئولان شاخه‌هاي اين حزب در جلسه حضور دارند که خود نشان دهنده علاقه دوستان به کار حزبي تشکر وقدرداني کرد.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌افزود: ما مي‌خواهيم تحزب در جامعه مطرح بشود و نه صرفا حزب مردم‌سالاري، لذا توجه داشته باشيد که ما بايد سازوکارهاي اين مسئله را دنبال کنيم.همچنين ما با هيچ کسي هم دعوا نداريم، اما ليست خودمان را هم خواهيم داشت.

اقبال محمدی :
هرکشوري که در دنيا توسعه يافته در قالب تحزب بوده است.

اقبال محمدي يکي از اعضاي شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري و دبير شاخه اقليت‌ها و قوميت‌هاي حزب مردم‌سالاري در ادامه اين برنامه با اشاره به اينکه تازماني که تحزب در ايران شکل نگرفته دموکراسي راه به جايي نمي‌برد گفت: امروزه هرکشوري که در دنيا توسعه يافته در قالب تحزب بوده است.
وي افزود: در آمريکا شخصي مانند ترامپ با وجود اينکه خود سرمايه دار است اما بدون ميلياردرها هيچ گامي‌برنمي‌دارد.دوستاني که امروز از خانواده خود دست کشيده و به اينجا آمده اند به دليل اين است که به تحزب اعتقاد دارند.
محمدي تصريح کرد: ما بايد سرنوشت خودمان را تغيير بدهيم و بايد به آسيب شناسي حزب خودمان هم بپردازيم.بايد با تدبير عالمانه و رعايت اصول سياسي حزب در انتخابات‌هاي مختلف شرکت کنيم.
وي در پايان افزود: در انتخابات رياست جمهوري هم ما ديگر حاضر به آزمون و خطا نيستيم و خطا نخواهيم کرد. در ادامه مزيناني دبير شاخه پزشکان گفت: نماد حزب مردم‌سالاري روزنامه آن است، بنابراين اگر بخواهيم که صداي حزب بهتر به مردم برسد بايد به روزنامه بيشتر توجه کنيم.
وي افزود: ما اگر بخواهيم درست عمل کنيم بايد بستر را آماده کنيم و فقط به برنامه‌هاي کلان توجه نکنيم، بلکه به برنامه جزئي تر و کوچک تر هم اهتمام ورزيم.

**********************************

همچنین ابوالقاسم کواکبيان دبيرحزب مردم‌سالاري در استان سمنان با اشاره به اينکه ما مدام به دولت کمک مي‌کنيم اما دولت هيچ کمکي به احزاب نمي‌کند گفت: وقتي مسئله احزاب براي حاکميت تا اين اندازه مهم شده است که صدا و سيما هم به آن مي‌پردازد، چرا مسئولان دولتي به آن اهميت نمي‌دهند و بي توجه هستند؟
اميد فراغت دبير حزب مردم‌سالاري در استان البرز با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي اين حزب گفت: شرايط حزب عليرغم اينکه يک سال است در اين استان شروع به کار کرده است اما بسيار عالي است و کارها به خوبي پيش مي‌رود.
وي افزود: ما بايد تعامل هوشمندانه با احزاب ديگر داشته باشيم تا بتوانيم به اهداف خودمان برسيم.
قلي زاده مسئول کميته برنامه ريزي حزب مردم‌سالاري گفت: با توجه به اقتصاد رانتي کشور و دوم اينکه بيشتر مردم حقوق بگير دولت اند به نظرم اتخاذ تصميم کنترل تورم کاملا درست و دقيق بوده است. در ادامه برخي از اعضاي حزب مردم‌سالاري با تاکيد بر کار حزبي که بهترين راه رسيدن به دموکراسي است تاکيد کردند و گفتند بايد در اين مسير تلاش و جهاد کرد.
سيد مصطفي موسوي دبير شاخه فرهنگيان حزب مردم‌سالاري با تاکيد بر اينکه آموزش و پرورش زيربناي هرجامعه اي است گفت: افکار و انديشه‌هاي بچه‌ها در دست ما معلم‌هاست و اين بالاتر و تاثير گذارتر از شير نفت براي جامعه است.
ظفري دبير حزب در چهارمحال و بختياري در ادامه اين جلسه با اشاره به اينکه حمايت بي قيد و شرط ما از حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري مي‌تواند تبعاتي براي حزب داشته باشد گفت: ما نبايد سرنوشت اصلاحات را با سرنوشت برخي افراد گره بزنيم.
وي افزود: بحث خانه تکاني در دولت بسيار مهم است که آقاي دکتر کواکبيان آن را در صدا و سيما مطرح کرد.
وي در ادامه گفت: ما بايد پارلمان ملي اصلاح‌طلبان را ايجاد کنيم. برنامه‌هايي هم براي آن بنويسيم که از درون آن چهار نامزد بيرون بيايد و به دنبال آن هم نظرسنجي انجام بدهيم تا از واقعيت‌هاي اجتماعي دور نشويم.
عبدالعلي پور دبير حزب مردم‌سالاري در اردبيل گفت: ما در اردبيل ۱۴ سال سرمايه گذاري کرده ايم که امروزه افراد مختلف نتوانند مردم‌سالاري را ناديده بگيرند.پس دوستان بايد در مناطق و استان‌هاي خود به نحوي عمل کنند که ناديده گرفته نشوند.
حبيبي دبير شاخه سياسي حزب مردم‌سالاري با اشاره به اينکه حزب مردم‌سالاري افتخار اين را دارد که اولين حزبي است که در مبارزه با فساد پيش رو بوده و بحث مبارزه با فساد را در همان زمان انتخابات داشتيم گفت: ما در اين زمينه از همه پيش گام تر بوديم و الان هم در اين مسير هستيم و ادامه خواهيم داد.
وي در ادامه با اشاره به اينکه اگر دوستاني که وقت کافي را براي حزب ندارند بهتر است که مسئوليت خود را به ديگر اعضايي که وقت دارند واگذار کنند گفت: تجربه بنده در استان کهگيلويه و بويراحمد اين بود که در طول ۶ سال در آن استان موفق نبودم و وقتي اين مسئوليت را به يک جوان واگذار کردم در طول ۶ ماه به اندازه ۶ سال بنده موثر بوده است.پس دوستاني که احساس مي‌کنند نمي‌توانند وقت کافي براي حزب بگذارند بهتر است که مسئوليت را به دوستان جوان واگذار کنند.
مصطفي کواکبيان در ادامه اين جلسه با اشاره به اينکه حزب اخوان‌المسلمين بعد از ۸۵ سال مبارزه حزبي در مصر موفق به کسب قدرت در مصر شد و دوام هم نياورد گفت: حزب مردم‌سالاري ۱۵ سال است که تاسيس شده پس دوستان بايد مقداري صبور باشند و عجله نکنند.
وي در ادامه افزود: بحث شرکت و نامزدي اينجانب در انتخابات رياست جمهوري يک بحث شخصي نيست بلکه يک بحث حزبي است و تصميم نهايي را حزب مي‌گيرد.
وي با اشاره به اينکه در مجلس هم به عارف گفتم که حداد عادل با علم به اينکه مي‌دانست راي نمي‌آورد اما سه بار نامزد رياست مجلس شد، شما هم بايد در انتخابات هيئت رئيسه شرکت کنيد گفت: متاسفانه دکتر عارف قبول نکرد و به او گفتم که من در مصاحبه گفته‌ام که اگر دکتر عارف نيايد نامزد مي‌شوم.لذا در آنجا مصوب شد که من بيايم اما نه به عنوان فراکسيون، در صورتيکه زماني که من نامزديم را اعلام کردم حدود ۳۰ نفر به من مراجعه کردند و من گفتم که من منصرف شده ام.اما رئيس مجلس اعتنا نکردند و گفتند آقاي کواکبيان با بنده باي باي مي‌کند و برخلاف روال آراي باطله را جزو آراي بنده قرائت کردند.
کواکبيان تاکيد کرد: درباره خانه تکاني در دولت هم ما جلساتي با معاونين آقاي روحاني داشته ايم و گفته ايم که ما در زميني که رقيب بخواهد براي ما طراحي کند بازي نمي‌کنيم.
وي در ادامه با اشاره به اينکه در رابطه با زمان برگزاري کنگره دو پيشنهاد وجود دارد، آنها را به راي گذاشت و در نتيجه آن تاريخ برگزاري پانزدهمين کنگره حزب مردم‌سالاري مشخص و به تصويب اعضا رسيد.در نهايت تاريخ برگزاري کنگره ۲۸ بهمن سال‌جاري تعيين شد.
کواکبيان در پايان يادآور شد که باتوجه به اينکه بيستم مهرماه سال‌جاري پايان زمان ارزيابي نهايي دبيران استان‌هاست گفت: هر فردي که امتيازش به حد نصاب نرسد دبيري‌اش خود به خود منعزل خواهد شد بنابراين دبيران محترم در زمان باقي مانده کارهاي لازم را انجام بدهند.

جلسه شاخه‌ها و کميته‌هاي حزب
جلسه شاخه‌ها و کميته‌هاي حزب مردم‌سالاري با حضور دبيرکل و دبيران شاخه‌ها و کميته‌هاي اين حزب عصر روز پنج شنبه ۲۱مرداد در شهرستان زنجان برگزار شد.در ابتداي اين مراسم مصطفي کواکبيان دبير کل اين حزب با بيان سه نکته درباره شاخه‌ها و کميته‌ها گفت: کميته‌ها مانند کميته اجرايي، حقوقي و اطلاع رساني هميشگي بوده اما به مناسبت‌هاي مختلف نقش شان پررنگ تر شده و وارد عمل مي‌شوند.به فرض مثال کميته اجرايي براي برگزاري کنگره و جلسات و مراسم مختلف فعال تر مي‌شوند.
وي افزود: نکته ديگر اينکه اگر براي حزب سه بعد ارتفاع، عرض و طول قائل بشويم.اين سه بعد؛ يعني ارتفاع را کميته‌ها، عرض را شاخه‌ها و طول را استان‌ها تشکيل مي‌دهند.بنابراين معتقدم نقش کميته‌ها براي اينکه عمق بخشي فعاليت‌هاي حزبي را به عهده دارند از شاخه‌ها مهم تر است.مثلا روز اصناف شاخه اصناف بايد موضع گيري کند.
ما در سال گذشته براي اولين بار براي انتخابات نظام مهندسي ليست داديم و جالب است که از ۲۵ نفر نظام مهندسي تهران ۱۳ نفرشان عضو ليست مردم‌سالاري بودند و در کل کشور هم از ۶۴نفر ليست نظام مهندسي ۳۲ نفرشان عضو ليست مردم‌سالاري بودند.
کواکبيان با اشاره به محدود بودن عضويت هر کميته که نهايتا ۵ نفر خواهد بود گفت: ‌‌شاخه‌ها محدوديت عضويت ندارند، اما هسته اصلي آنها همان ۵ يا ۷ نفر است.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري در ادامه سومين وظيفه براي شاخه‌ها را گسترش لايه‌هاي حزب در جامعه برشمرد.
مسئول شاخه فرهنگيان فرهنگي استان سمنان نيز در اين جلسه گفت: شاخه‌هاي مختلف در شهرستان‌ها بايد با شاخه اصلي در مرکز مرتبط بوده و اين کار بهتر است که از پائين به بالا صورت بگيرد.
رضا شمسي‌پور دبير کميته استان‌هاي حزب مردم‌سالاري هم با اشاره به اهميت کميته‌ها و شاخه‌ها و عدم توجه برخي از دبيران به اين امر گفت: ما همه معتقديم که دکتر کواکبيان از نظر علمي‌هم عمق و هم گستردگي دارد.اما شاخه‌ها و کميته‌ها بايد مسائل مطرح در جامعه را به صورت دسته‌بندي و کارشناسي شده در اختيار دکتر کواکبيان قرار داده تا تصميم مقتضي درباره آنها گرفته شود.
وي اضافه کرد: بحث ديگر بحث صفحات روزنامه است به فرض مثال همانطور که يک ستون به مهندسين اختصاص داده شده است، مي‌توان يک ستون هم به اصناف اختصاص داده شود.
دبير شاخه هنرمندان با اشاره به اينکه ما مشکلات هنرمندان را شناسايي کرده و انتظار داريم که اين مسائل مطرح شود تا راه حلي براي آنها انديشيده شود گفت: پيشنهاد دارم که با کمک شاخه استاني در هر دوماه يک بار در يکي از استان‌ها به اسم هفته فرهنگي حزب مردم‌سالاري به صورت مختلف از جمله تئاتر و ...برگزار بشود.
رضايي دبير شاخه دانشجويي در ادامه اين جلسه با اشاره به اينکه برنامه داشتن در حزب بهتر از جلسه داشتن است گفت: اگر در استانها ماهيت استاني حزب شکل بگيرد، ما راحت تر مي‌توانيم در دانشگاه‌ها عمل کرده و طبيعتا شاخه دانشجويي خود را بهتر مي‌توانيم جمع و راه اندازي کنيم و همچنين عضوگيري راحتتري داشته باشيم.
کواکبيان در ادامه اين برنامه با طرح سوالي مبني بر اينکه با توجه به انتقاداتي که به برنامه ۵ ساله دوم دولت مي‌شود از قلي‌زاده دبير برنامه‌ريزي خواست که به اين موضوع بپردازد.
قلي‌زاده گفت: ما در کميته برنامه‌ريزي بايد سند طرح جامع حزبي تهيه کنيم.که به نظرم در هيچ يک از احزاب صورت نگرفته است مي‌تواند براي اولين بار حزب مردم‌سالاري اين کار را انجام بدهد و پيشگام در اين زمينه باشد.
کواکبيان با اشاره به اينکه در کتاب ۱۴ سال خدمت صادقانه موضع حزب را در قبال مسائل مختلف آورده‌ايم گفت: کميته برنامه‌ريزي بايد تلاش بکند و اين موضع‌ها را به صورت کامل در بياورد و با تهيه و تنظيم کتاب مواضع حزب مردم‌سالاري را انجام بدهيد.
قلي‌پور افزود: بررسي تاريخ احزاب، موضع‌گيري جمهوري اسلامي‌در قبال احزاب و پيش بيني و برنامه براي احزاب به صورت کوتاه مدت، ميان مدت و بلند‌مدت مي‌تواند ما را در رسيدن به اهدافمان ياري کند.پيشنهادم اين است که در اين زمينه‌ها فعاليت داشته باشيم.
کواکبيان در ادامه اين جلسه با اشاره به اينکه هدف احزاب کسب قدرت است و اگر نيت خدمت به مردم را داشته باشند، عبادت است گفت: در اين جلسه چند مصوبه به شرح زير داشته‌ايم: ابتدا هر کميته ۵ سهميه در کنگره داشته باشد.دوم در اقدامات اجرايي، تعداد نمايندگان استاني و صدور احکام آن پنج نفر اصلي مبناي ارزيابي است.
سوم بحث شاخص‌هاي شاخه‌ها افزايش مي‌يابد و تعداد افراد شاخه‌ها سقف ندارد، اطلاعيه‌ها، بيانيه‌ها، برنامه‌ها و همايش‌هاي که برگزار مي‌کنند، نياز به مجوز شوراي مرکزي ندارد. چهارم کتابي درباره موضع حزب درباره مسائل تهيه شود که در کنگره رونمايي شود که مسئول آن آقاي قلي‌زاده باهمکاري تمام کميته‌ها و شاخه‌ها است.
کد مطلب: 227