دبير کل حزب مردم سالاري در همایش امتداد امید در آمل :

برخي از صحبت‌هاي اخير رهبري درباره برجام سوءاستفاده کردند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۱
Share/Save/Bookmark
 
نماينده مردم تهران در مجلس برجام را اميدبخش دانست و گفت: برخي از صحبت‌هاي اخير رهبر انقلاب درباره برجام سوءاستفاده کردند.
به گزارش ايسنا، مصطفي کواکبيان در همايش امتداد و اميد در آمل با بيان اينکه براي کميسيون امنيت ملي برنامه هايي دارد، يادآور شد: برجام اميد بخش بود و نتيجه خوبي از آن گرفته شد.
اين عضو کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: بايد دولت آمريکا بفهمد که نبايد دست بر بدعهدي مي‌زد البته برخي افراد از صحبت‌هاي اخير رهبر انقلاب درباره برجام سوءاستفاده کردند.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينکه دولت گذشته با اصل مذاکرات هسته‌اي مخالف بود ولي با قدرت دولت يازدهم در مذاکرات مقتدرانه آمريکا نتوانست ايران را تهديد نظامي کند، اظهار کرد: امروزه دنيا ما را به رسميت مي‌شناسند در حالي که در دولت گذشته هر روز تهديد به جنگ مي شديم و رسميت نداشتيم.
کواکبيان با اشاره به اينکه اين فيش‌ها از سال 90 و از دولت گذشته وجود داشته و معتقديم برخي در اين بين کاملا هوشيار نبودند، افزود: در زمينه فيش حقوقي برخورد دوگانه وجود دارد.
وي تصريح کرد: به رئيس مجلس گفتم که سازمان بازرسي کل کشور و ديوان محاسبات خواب بودند هر چند سخنگوي قوه قضائيه به غفلت اذعان کرد و امام جمعه تهران گفت که اين فيش‌ها ما را بيدار کرد.
اين نماينده مجلس با اشاره به اينکه از امضاي 158 نفر نمايندگان ميثاق‌نامه ليست اميد تنها 103 راي به رييس فراکسيون اميد داده شد، افزود: در انتخابات شوراي پنجم بايد افرادي مطرح باشند که بر عهد خود به مردم جدي باشند.
کواکبيان تصريح کرد: در زمان فعاليت انتخابات هيات رئيسه مجلس افرادي با ما عکس‌هاي يادگاري سلفي گرفته بودند ولي زنبيل خود را جاي ديگري داشتند.
رئيس خانه مطبوعات کشور با بيان اينکه تاکنون در کشور احزاب را جدي نمي‌گيرند و در خانه احزاب گفتند که 240 پرونده حزب درست شده است، تاکيد کرد: بايد جلوي پرونده‌هاي جديد گرفته شود و حدود 5 حزب در کشور بيشتر نباشد.
کواکبيان ديگر مساله دولت را تغييرات در کابينه عنوان کرد و ادامه داد: دولت بايد به شناسايي وزراي ناکارآمد پرداخته چرا که اين افراد عملکرد لازم را ندارند و مجلس نيز در اين بخش به دولت کمک مي کند.
اين نماينده مجلس با اشاره به اينکه از سال 1358 مسئول انتخاباتي روحاني در نخستين دوره انتخابات مجلس بودم، عنوان کرد: مردم ايران فرهيخته‌تر از آن هستند که بخواهند با چند برابر کردن يارانه به کسي راي دهند؛ مردم مي‌فهمند که چه آسيب‌هايي جريان پوپوليستي به کشور زد. وي يادآور شد: دولت روحاني در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري رقيبي نخواهد داشت مگر اينکه رقيبي براي خود شود؛ بنابراين عملکرد دولت يک سال آينده بسيار مهم است.
کد مطلب: 222