نماينده مردم تهران، اسلامشهر، شهرري، شميرانات و پرديس درجمع مردم بومهن؛

بايد قدر امنيت در جمهوري اسلامي ايران را بدانيم

پروانه مافي: مشکلات استان تهران در مجلس پيگيري مي‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۹
Share/Save/Bookmark
 
نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس با انتقاد از حقوق‌هاي نجومي تصريح کرد: فيش‌هاي نجومي و حقوق‌هاي نامتعارف از دولت احمدي‌نژاد آغاز و در اين دولت افشا شد.
مصطفي کواکبيان يکشنبه‌شب در جمع مردم شهرستان پرديس در مسجد اهل‌بيت (ع) بومهن اظهار داشت: خدا را شاکريم که اين توفيق را داريم تا در کمتر از دو ماه از زمان افتتاح مجلس دهم براي دومين بار، در خدمت مردم شريف شهر بومهن در شهرستان پرديس باشيم.
وي افزود: حضرت اميرالمومنين علي(ع) در نامه معروف به اشعث حاکم وقت آذربايجان فرموده‌اند «اين حکومت در گردن تو امانتي است و يک لقمه چرب و لذيذ و طعمه نيست» و نگاه ما به حکومت بايد چنين نگاهي باشد که اين وکالت‌ها و ساير مسؤوليت‌ها را امانت بدانيم.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس ادامه داد: ميز رياست و صندلي قدرت امانت مردم در دست مسؤولان است و امروز امانت 80 ميليون نفر را در دست داريم و بايد امانت‌دار خوبي باشيم.

ديوان محاسبات مو را از ماست بيرون بکشد

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس با انتقاد از حقوق‌هاي نجومي تصريح کرد: فيش‌هاي نجومي و حقوق‌هاي نامتعارف از دولت احمدي‌نژاد آغاز و در اين دولت افشا شد.
کواکبيان بيان کرد: نظام هماهنگ پرداخت مي‌گويد هفت برابر کف حقوق بايد حداکثر پرداخت باشد؛ هيچ‌کس حق ندارد براساس قوانين موجود با همه اضافه کاري‌ها و پاداش‌ها و ماموريت‌ها حقوق بالاي 20 ميليون تومان داشته باشد، در غيراينصورت بايد باور کنيم که مسؤوليت براي اين افراد لقمه‌اي چرب و لذيذ است.
وي اضافه کرد: نمايندگان مجلس، انتخاب مردم را مسؤوليتي نظارتي بر دوش خود مي‌دانند و ديوان محاسبات زير نظر مجلس است و بايد مو را از ماست بيرون بکشد و گفته‌ام آنها واقعاً خواب بودند، چراکه اين حقوق‌ها به يک‌باره ايجاد نشده است. سه سال از اين دولت و چند سال هم از دولت قبل اين مسائل بوده است. کواکبيان تصريح کرد: طرحي در مجلس آمده که اين موضوع را بايد جدي بگيريم؛ مشکلات عديده‌اي در تهران داريم، از زنان بي‌سرپرست گرفته تا کارتن‌خواب‌ها و ... و آيا اين انصاف است که با وجود اين تنگناها و فقر معيشتي مردم، برخي اين‌طور حقوق‌ دريافت کنند؟
نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس تأکيد کرد: برخي پزشکان در بيمارستان حق کارانه مي‌گيرند؛ در فيش يک پزشک ديده شده است که طي دو تا سه ماه يک ميليارد تومان از بيمارستان دولتي گرفته است و به وزير بهداشت بايد گفت در حوزه سلامت و امور پزشکي نبايد زيرميزي غير قانوني رسما به روميزي تبديل شده و اين حقوق‌ها ظلم است و ما پيگير اين مسائل هستيم.
کواکبيان تصريح کرد: شرکت نفت، شرکتي است که پول در اختيار دارد و نبايد به مديران حقوق آنچناني بدهد و اين‌ها همه ظلم است و بايد مشکلات حل شود.

قدر امنيت نظام جمهوري اسلامي را بدانيم

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس در خصوص کودتاي ترکيه گفت: با توجه تحولات روزهاي گذشته و کودتاي ترکيه بايد قدر نظام جمهوري اسلامي را بدانيم؛ برخي‌ها، انتقام‌گيري را منشأ اين کودتا مي‌دانند و در يک چشم به هم زدن 200 نفر کشته و بيش از دو هزار نفر زخمي شده‌اند.
وي افزود: پايه‌هاي نظام را تبعيض‌ها و بي‌عدالتي‌ها تضعيف مي‌کند. کواکبيان اضافه کرد: مرحوم آيت‌الله شهاب‌الدين مرعشي در قم هزاران نسخه خطي را با نماز و روزه استيجاري براي کتابخانه خودشان خريدند؛ ايشان يک‌بار هم به مکه مشرف نشد، فرزندشان مي‌گفت که صدها نفر از کويت، بحرين، قطر و حتي هندوستان اسمشان را دادند که براي ايشان حج نيابتي انجام داديم و اين نشان مي‌دهد اگر نيت را براي رضاي خدا و خالصانه قرار بدهيم خداوند پاداش آن را خواهد داد.

مردم ايران با کسي عقد اخوت نبسته‌اند

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس ادامه داد: کميسيون اصل 90 به امور همه قوا حتي قوه قضاييه هم نظارت دارد؛ مردم ايران با کسي عقد اخوت نبسته‌اند اگر ما هم سهل‌انگاري کنيم مردم از ما برمي‌گردند. وي در پاسخ به سؤالي پيرامون بررسي تخريب ساخت‌وسازها در بومهن گفت: مديران کل حفاظت محيط‌زيست و منابع طبيعي استان تهران بايد تصميم‌هاي قانوني در برخورد با زمين‌خواري را پيگيري و شفاف‌سازي کنند.

از مجلس هشتم حقوق نگرفتم

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس در پاسخ به سؤال يکي از مردم شهر بومهن پيرامون حقوق دريافتي خود بيان کرد: من عضو هيأت علمي دانشگاه هستم و از مجلس هشتم حقوق نگرفتم و از اين مجلس هم حقوق نمي‌گيرم و از دانشگاه دريافتي دارم و حدود 5 ميليون تومان حقوق مي‌گيرم که آن را هم از دانشگاه دريافت مي‌کنم. وي ادامه داد: البته نمايندگان ديگر هم تا سقف 5 ميليون تومان حقوق دارند و نمايندگان شهرستان بايد با وجود حواشي زياد حتما چيزي از جيب خودشان هم بدهند. کواکبيان در خصوص هزينه بالاي دانشگاه‌ها اظهار داشت: برخي خانواده‌ها سه فارغ‌التحصيل بيکار دارند و ما دنبال اين هستيم که با شکل‌گيري کميسيون‌ها، طرح جدي ايجاد اشتغال با اولويت فارغ‌التحصيلان بيکار را داشته باشيم. نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس ادامه داد: رکود اقتصادي موج بيکاري را به همراه دارد و بايد به فکر خروج کشور از رکود باشيم؛ وجود هزاران واحد توليدي تعطيل به معناي نبود اشتغال در شهرستان پرديس بوده و اين رکود آثار به جاي مانده از دولت‌هاي گذشته است. وي ادامه داد: ايجاد تعاوني‌هاي مشترک کارآفريني براي تحصيل‌کرده‌ها به وجود آيد قطعا پشت‌ميزنشيني خوب نيست و بايد کارآفريني شود.
عضو کميسيون امنيت ملي مجلس با تأکيد بر اينکه رئيس يک موسسه آموزش عالي غيردولتي هستم، گفت: با مشکلات دانشگاه‌ها آشنا هستم؛ و هم اکنون عرضه بيش از تقاضا وجود دارد.

مملکت با امضاي برجام گل و بلبل نمي‌شود

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس در خصوص برجام و پسابرجام گفت: اگر برجام را امضا کرديم که يک شبه همه مملکت گل و بلبل شود، توقع بي‌جايي است؛ اگر برجام امضا نمي‌شد، هفت قطعنامه تحريم سازمان ملل روي ميز و زير ميز بود. کواکبيان با اشاره به اينکه در دوره احمدي‌نژاد هم مذاکره داشتيم، اضافه کرد: ولي توافق اتفاق نمي‌افتاد و در استانبول، مسکو و آلماتي يک و دو مذاکرات پشت مذاکرات بود؛ مذاکره مي‌کرديم براي مشخص شدن تاريخ مذاکره بعدي و دولت تدبير و اميد طرحي را نوشت و ظريف شبانه‌روز وقت گذاشت که خطر را برطرف سازد. وي افزود: تحريم‌ها براساس قطعنامه 2231 برداشته شده است، اما ذات آمريکا خيانت‌آميز و بدعهدي است؛ غربي‌ها بدعهدي مي‌کنند و اين روزها اقدامات لابي صهيونيستي و ارتجاع منطقه در کنگره آمريکا را شاهد هستيم.
کواکبيان ادامه داد: قيمت‌ها در دولت قبل ساعتي بالا مي‌رفت؛ اقتصاد ما از داخل بايد با کمک دولت و مجلس سامان بگيرد و براي حفظ امنيت و دستيابي به وضعيت مطلوب حتما بايد اين کار انجام شود.

مشکلات استان تهران در مجلس پيگيري مي‌شود

نماينده مردم تهران، ري، اسلامشهر، شميرانات و پرديس در مجلس گفت: مشکلات استان تهران و نيز درخواست‌هاي مردمي در مجلس پيگيري مي‌شود. پروانه مافي يکشنبه‌شب در جمع مردم شهر بومهن اظهار کرد: شوراها با انبوه مشکلات مردم به‌صورت مستقيم ارتباط دارند و با مجلس نيز در ارتباط هستند؛ ارتباط ما با شوراها به معناي روبه‌رو شدن با تک تک مردم است.
وي افزود: مهم‌ترين بخش سرمايه نظام که مردم هستند، امروز دچار کمي ضايعات شده‌اند که بايد ترميم شود؛ بايد تلاش کنيم که اگر زخمي وارد شده، آن را التيام بخشيم.
مافي ادامه داد: افتتاح دفتر ارتباط مردمي در بومهن را به فال نيک مي‌گيريم؛ زيرا حس بسيار خوبي از شور و شوق حاضران داريم و اميدواريم اين دفتر در رفع مشکلات مردم بسيار خوب عمل کند. نماينده مردم تهران، ري، اسلام‌شهر، شميرانات و پرديس در مجلس شوراي اسلامي ضمن درخواست از مسؤولان و شوراها گفت: شوراها و مسؤولاني که با مردم در ارتباط هستند، درخواست‌هاي مردم را دسته‌بندي کنند تا کارها با دقت و روند مناسب پيگيري شود.
وي تصريح کرد: بايد به درخواست‌هاي قانونمند توجه کرد؛ پارلمان‌هاي محلي و مسؤولان دفتر درخواست‌هاي مردم را بررسي کرده و آن‌هايي که بايد در مجلس پيگيري شود، را به ما ارجاع دهند؛ قانونگذاري و نظارت بر قانون وظيفه نمايندگان مجلس است و هر نوع درخواستي در اين دو حوزه اساسي است.مافي اضافه کرد: باقي درخواست‌ها بايد در خود شهر، روستا و ... توسط مسؤولان پيگيري و رسيدگي شود؛ همچنين طي ماه يک روز را براي ملاقات با مردم به‌صورت رو در رو در نظر مي‌گيريم و اين زمان را با اطلاع‌رساني اعلام خواهيم کرد تا بتوانيم قدمي هر چند کوچک براي رفع مشکلات برداريم. به گزارش خبرگزاري فارس با حضور پروانه مافي و مصطفي کواکبيان نمايندگان مردم تهران، ري، اسلام‌شهر، شميرانات و پرديس در مجلس شوراي اسلامي، رضا خدادادي بخشدار بومهن، اعضاي شوراي شهر بومهن و جمعي از شهروندان بومهني، دفتر ارتباط مردمي اين دو نماينده در شهر بومهن افتتاح شد.
کد مطلب: 217