اقبال محمدي عضو شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري تاکيد کرد:

ضرورت همگرايي بين احزاب و جناح‌هاي سياسي

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
اقبال محمدي عضو شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري و نماينده اسبق مجلس هشتم، اعتدال، همدلي و همگرايي ميان احزاب و گروه‌هاي سياسي را يکي از نيازهاي ضروري کشور دانست و گفت: رييس جمهوري در ايجاد فضاي اعتدال و همدلي بين احزاب موفق عمل کرده است.
اقبال محمدي عضو شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري و نماينده اسبق مجلس هشتم، اعتدال، همدلي و همگرايي ميان احزاب و گروه‌هاي سياسي را يکي از نيازهاي ضروري کشور دانست و گفت: رييس جمهوري در ايجاد فضاي اعتدال و همدلي بين احزاب موفق عمل کرده است.
به گزارش پایگاه خبری فریادگر، عضو دفتر سياسي حزب مردم‌سالاري با اشاره به سخنان رييس جمهوري در جمع فعالان سياسي و احزاب کشور در مورد ضرورت همگرايي و همدلي ميان احزاب افزود: افزايش سطح تعامل و نزديکي بين احزاب و گروه‌هاي سياسي و تضارب آرا ميان آنها، لازمه جامعه است و امروز در دنيا شاهد تضارب آرا ميان احزاب هستيم.
وي تاکيد کرد همه احزاب و جريان‌هاي سياسي بايد در سطح جامعه بتوانند اراي خود را بيان کنند و هيچ جرياني نمي‌تواند جريان ديگري را حذف کند و بايد احزاب و جريان‌هاي سياسي در هر دو اردوگاه اصلاح‌طلب و اصولگرا فعاليت داشته باشند.
محمدي با اشاره به اينکه جريان‌هاي سياسي از هر طيفي بايد بتوانند نقطه نظرات خود را در جهت اصلاح جامعه ارايه کنند گفت: دولت تدبير و اميد در سه سال فعاليت خود رويه اعتدالي در پيش گرفته و بايد اين رويه را ادامه بدهد چرا که اعتدال از نيازهاي جدي جامعه ما است. اين فعال اصلاح طلب در ادامه سخنان خود گريزي به شرايط کشور در سال 92 نيز زد و با اشاره به اينکه دکتر روحاني در شرايط خاصي سکان دولت يازدهم را بر عهده گرفت، گفت: با وجود مشکلات عديده‌اي از جمله تحريم، رکود، تورم بالا و قطعنامه‌هاي سازمان ملل، دولت توانست با تدبير و برنامه ريزي عملکرد خوبي داشته باشد. محمدي افزود: در دست گرفتن سکان مديريت کشور در سال 92 که کشور شرايط بدي از لحاظ اقتصادي، سياست خارجي، تورم، بيکاري و تحريم‌هاي بين‌اللمي داشت، ريسک بزرگي بود. وي ادامه داد: دکتر روحاني در حوزه سياست خارجي و کنترل و مهار تورم به خوبي عمل کرد و جاي تقدير دارد.
به گفته وي شرايط کشور در سه سال اخير به گونه‌اي بود که نمي‌توان انتظار غير از اين و بيشتري از دولت يازدهم داشت. او به رشد منفي اقتصادي کشور در سال 92 و هنگام تحويل دولت از سوي دکتر روحاني اشاره کرد و افزود: رشد اقتصادي کشور اکنون مثبت شده و با وجود همه مشکلات دولت به خوبي توانست تورم را تک رقمي و رشد اقتصادي را مثبت کند که اين دستاورد بزرگي است.
نماينده مردم مريوان و سروآباد در مجلس هشتم در ادامه گفت: دولت يازدهم در اين مدت ثابت کرد که با تدبير و برنامه‌ريزي عمل مي‌کند و در بسياري از حوزه‌ها نيز عملکرد مثبتي دارد و موفق عمل کرده است. محمدي لازمه دولت بعدي را اعتدال و همگرايي و تعامل بين جريان اصولگرا و اصلاح طلب دانست و افزود: دکتر روحاني با توجه به اقداماتي که انجام داده است براي يک دوره چهار ساله ديگر سکان دولت را در دست مي‌گيرد و بايد رويه اعتدالي خود را حفظ کند.
محمدي تصريح کرد شرايط کشور نبايد به دوران دولت‌هاي نهم و دهم برگردد و در اين ميان احزاب و گروه‌هاي سياسي بايد تلاش کنند همين رويه اعتدالي که دکتر روحاني ايجاد کرده را بايد حفظ و بهبود ببخشند.
نماينده اسبق مريوان و سروآباد به هجمه‌هايي عليه دولت نيز اشاره کرد و از فيش‌هاي حقوقي به عنوان يک ابزار براي تاختن به دولت يازدهم نام برد و گفت: دکتر روحاني موضع گيري خوبي در اين ارتباط داشتند و خواستار شفاف سازي و برخورد با خاطيان نيز شدند اما در اين زمينه مخالفان دولت بهره برداري سياسي کردند.
وي گفت: تمام ارقام فيش‌هايي که مخالفان دولت اعلام مي‌کنند به اندازه يک مورد اختلاس در دولت قبل نيست از اين رو مخالفان دولت بايد عقلاني در اين موارد برخورد کنند.
اين فعال سياسي اصلاح طلب همچنين رعايت اخلاق در عرصه سياست را از موارد مورد نياز کشور در زمان فعلي دانست و گفت: متاسفانه اين مورد در کشور به دست فراموشي سپرده شده و تاکيد دکتر روحاني به اين مساله نيز به جا و نياز است.
او يادآور شد که دکتر روحاني سکان دولت دوازدهم را نيز در دست خواهد گرفت و بسياري از گره‌هاي کشور از جمله وضعيت اقتصادي با رويه اعتدالي رييس جمهوري گشوده خواهد شد.
وي اظهار کرد: بسياري از اصولگرايان هم دولت دکتر روحاني را موفق دانسته‌اند و بارها اين موضوع را اعلام کردند.
کد مطلب: 203