دبيرکل حزب مردم‌سالاري در مراسم شب شهادت حضرت اميرالمومنين علي(ع):

هنوز با عدالت علوي فاصله زيادي داريم

ائتلاف غيررسمي مانع رياست اصلاح‌طلبان بر کميسيون‌ها شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۳
Share/Save/Bookmark
 
همزمان با دومين شب قدر و شب شهادت حضرت اميرالمومنين علي (ع) مراسم باشکوهي در حسينيه موسي‌بن‌جعفر(ع) يافت‌آباد وابسته به ارسباراني‌هاي مقيم تهران برگزار شد. قرائت قرآن کريم و دعاي جوشن کبير و اجراي تواشيح و مرثيه‌سرايي با زبان آذري و سخنراني دبيرکل حزب مردم‌سالاري و برگزاري مراسم احيا از سوي حجت‌‌الاسلام والمسلمين ميرحسيني از جمله برنامه‌هاي اين مراسم بود.
دکتر مصطفي کواکبيان در ابتداي سخنان خويش با اشاره به مفهوم نزول قرآن مجيد در «لوح محفوظ» و يا قلب نازنين پيامبر اکرم(ص) به تفصيل در مورد نزول ملائکه و جبرئيل به اذن خداوند در شب قدر توضيحاتي ارائه کرد و گفت: بايد با رفتار خداپسندانه و تضرع و خضوع از خداوند سبحان بهترين سرنوشت را براي جميع امت اسلام و ملت سرافراز ايران اسلامي و خود و خانواده و فرزندان‌مان در شب قدر مسالت کنيم.
اين استاد دانشگاه در بخش ديگري از سخنان خويش با توضيح آيه «ولايت» در قرآن کريم و قرائت فرازهايي از نهج‌البلاغه به تفصيل در ابعاد علمي، تربيتي، عبادي، سياسي، نظامي، مديريتي و عدالت‌ورزي وجود مقدس حضرت مولي‌الموحدين علي(ع) سخن گفت و با تاکيد بر اينکه ما متاسفانه آنگونه که بايد و شايد به نهج‌البلاغه و سبک زندگي آن بزرگوار توجه نمي‌کنيم اظهار داشت: هنوز فاصله زيادي با عدالت علوي داريم. مگر خاموش کردن شمع بيت‌المال به خاطر يک کار شخصي از سوي مولاي متقيان و يا برخورد تند با برادرش«عقيل» که درخواست مبلغ اضافي‌تر از بيت‌المال داشت و يا آرزوي مرگ در ماجراي کشيدن خلخال از پاي يک زن يهودي را بارها از سوي علما و وعاظ و منبري‌ها نشنيده‌ايم اما چرا جامعه ما بايد شاهد دستبرد عده‌اي به بيت‌المال باشد؟ از تريبون مجلس در جلسه غيرعلني به وزير اطلاعات گفتم: بر فرض که عده‌اي مي‌خواهند دولت را تخريب کنند و مي‌خواهند مردم اختلاس‌هاي ميلياردي در دولت قبل را فراموش نمايند. اما چرا شما در ماجراي فيش‌هاي ميليوني دير مي‌جنبيد؟! گفتم: «شما بايد قبل از افشاي فيش‌هاي حقوقي نامتعارف بلافاصله افراد متخلف را برکنار مي‌کرديد.» البته اگر افکار عمومي حساسيت بيشتري به خرج دهد احتمالا خاطيان همانند کشورهاي ديگر مثل ژاپن و چين و کره‌جنوبي خودشان کنار بروند و البته اگر خودکشي نکنند.
کواکبيان با اشاره به مفهوم «عدالت نفساني» و «عدالت جمعي» و تقسيم‌بندي تقوا به «تقواي پرهيز» و «تقواي ستيز» و لزوم تحقق عدالت در سطح جهان گفت: اسلام و حضرت علي(ع) و قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به ما مي‌آموزند که همواره طرفدار مظلوم و دشمن ظالم باشيم. لذا به همين خاطر ما به شيوخ خليج‌فارس مي‌گوييم بر فرض که بتواند امثال شيخ عيسي‌ قاسم را سلب تابعيت کنيد بر فرض که بتوانيد شيخ نمر را اعدام کنيد اما قطعا پشيمان خواهيد شد.
وي با تجليل از شهداي مدافع حرم گفت: امروزه داعشي‌ها همان مارقين و خوارج زمان هستند که در خدمت قاسطين يعني اسرائيل و آمريکا مي‌باشند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري در بخش سوم سخنان خويش به سالروز شهادت شهيد والامقام آيت‌الله دکتر بهشتي و 72 تن از ياران باوفايش همچون شهيد محمد منتظري اشاره کرد و گفت: در بين علما و رهبران روحاني به جامعيت شخصيت شهيد بهشتي کمتر افرادي را داشته‌ايم. شخصيتي که روحيه جهادي، مديريت انقلابي، تخصص فقهي، عدالت قضايي و انديشه و تفکر حزبي را يکجا داشت. او نقش برجسته‌اي در پيروزي انقلاب و در تنظيم قانون اساسي و پي‌ريزي دستگاه قضايي و ايجاد حزب جمهوري اسلامي داشت.
او وقتي شنيد که عده‌اي همسر رئيس‌جمهور مخلوع يعني بني‌صدر را دستگير کرده‌اند بلافاصله دستور آزادي وي را صادر کرد و گفت درست است که ما قدرت داريم اما فرد متخلف شخص بني‌صدر است ما با همسرش کاري نداريم.
کواکبيان با اشاره به تلمذ درس مواضع از شهيد بهشتي گفت: حقيقتا اگر امروزه شهيد بهشتي بود قطعا نمي‌گذاشت انديشه تحزب اينگونه به انزوا کشيده شود و ابرو و باد و مه و خورشيد و فلک همه در کار باشند تا احزاب را به وضعيت فاجعه‌بار امروز بکشانند و هيچکس هم کوچکترين واکنشي به اين موضوع نداشته باشد.
نماينده مردم شريف تهران در مجلس دهم با اشاره به اينکه عده‌اي مي‌خواهند مردم را از حضور حماسي خودشان در هفتم اسفند 94 مايوس نمايند گفت: البته ما به تعهد خويش با مردم وفاداريم و نخواهيم گذاشت اينگونه مردم را به ياس و نااميدي دچار کنند. اما ديديم که چگونه عده‌اي سست‌عنصر و ضعيف‌النفس در جريان کميسيون‌هاي تخصصي مجلس به صورت غيررسمي و در يک ائتلاف نانوشته به گونه‌اي نقش ايفا کردند که بتوانند افراد معدود نزديک به تفکر جبهه پايداري و مخالف صد در صد دولت و برجام را با مدعيان حمايت از دولت و برجام به هم برسانند! جالب است اين عده به صورت علني و در بسياري از موارد حتي خلاف آيين‌نامه و البته با پشتوانه تجربه هشت ساله مديريت مجلس به گونه‌اي چيدمان کميسيون‌ها را شکل دادند که هيچ يک از اصلاح‌طلبان(البته به جز يکي دو مورد) نتوانند رياست کميسيون‌هاي تخصصي را بر عهده گيرند.
مديرمسوول روزنامه مردم‌سالاري با اشاره به اينکه نبايد همه ناکامي‌ها را به گردن رقبا انداخت افزود: بارها گفته‌ايم بايد بررسي کنيم که چرا عده‌اي‌ عکس يادگاري با ما مي‌گيرند اما همواره زنبيل را در جاي ديگر مي‌گذارند؟ حقيقت ماجرا اين است که ضعف تشکيلات و تحزب در بين ما و البته رد صلاحيت افراد حزبي در انتخابات باعث شد که ما مجبور باشيم ادعاي ظاهري طرفداري از اعتدال و دولت را بپذيريم و يا به صرف داشتن اندک پايگاه اجتماعي در برخي حوزه‌ها به دليل مخالفت با احمدي‌نژاد برخي را وارد ليست خودمان نماييم و حالا نتيجه‌اش را مي‌بينيم.کواکبيان در پايان ضمن تاکيد بر حل مشکلات جدي مردم از جمله خروج از رکود و رفع بيکاري و دستيابي به رونق اقتصادي و اشتغال جوانان بويژه تحصيلکرده‌ها و فارغ‌التحصيلان بيکار از خنثي‌سازي برخي طرح‌هاي تروريستي اظهار خوشبختي نمود. وي تنها راه برون‌رفت از مشکلات را هماهنگي و همدلي همه دلسوزان انقلاب و نظام در راستاي اقدام و عمل اقتصاد مقاومتي و مطالبات مردم دانست.
کد مطلب: 202