دکتر کواکبيان در جلسه شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري استان سمنان‌:

اميدواريم ‌روزي فرا رسد تا انتخابات حزبي در کشور و استان برگزار شود

تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۱
Share/Save/Bookmark
 
دومين جلسه شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري استان سمنان چهارشنبه گذشته با حضور دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري، ابوالقاسم کواکبيان دبير شوراي اجرايي حزب در استان و ساير اعضا در محل سالن ايران زمين برگزار شد.
دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري در اين نشست ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيد بهشتي بر روح پرفتوح ايشان و همچنين روح مهندس سيف‌الله عزالدين که پرچمدار حزب مردم‌سالاري در استان بودند درود فرستاد و ضمن تقدير از آقاي ابوالقاسم کواکبيان که قبول مسئوليت کردند، اظهار داشت: از آنجايي که ابوالقاسم کواکبيان از موسسين حزب بوده‌اند خوشبختانه فعال‌تر عمل مي‌کنند‌. نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌گفت: 12 شاخص را براي حزب مردم‌سالاري تعيين کرديم که براي ارزيابي عملکرد حزب در سطح استان با اين شاخص‌ها ارزش قايل هستيم.
مديرمسئول روزنامه پيام استان سمنان با بيان اينکه عضويت افراد در سايت حسنا به صورت رايانه‌اي انجام مي‌شود تصريح کرد: بايد جهت عضويت فرم را تکميل کرده و با افزايش تعداد روساي شاخه‌ها و کميته‌ها حرکت تشکيلاتي داشته باشيم. دکتر کواکبيان تصريح کرد: در هر جلسه بايد صورت جلسه به تهران ارسال شود و تعداد جلسات عمومي‌ و مراسم براي انجام فعاليت‌هاي اجتماعي، ميزان حضور دبيران در جلسات شوراي مرکزي و غيره با اهميت بوده و نشان از فعاليت شوراي اجرايي هر استان دارد.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري با بيان اينکه زماني که يک حزب از وزارت کشور مجوز دريافت مي‌کند ديگر نياز به اخذ مجوز از شهرستان و استانداري و فرمانداري نيست گفت: ولي چون وزارت کشور اين موضوع را مطرح کرده ما در استان سمنان هم براي اخذ مجوز اقدام خواهيم کرد. نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌تصريح کرد: بايد روزي فرا رسد تا انتخابات ما در کشور و استان به صورت حزبي برگزار شود و در شهرهاي مختلف افرادي کانديدا شوند و با حمايت احزاب راي آورند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري در ادامه تصريح کرد: اگر استاني 60 امتياز بياورد مي‌تواند ادامه فعاليت دهد‌. وي درپايان اين نشست ماه مبارک رمضان را ماه مبارکي براي همه افراد آرزو کرد. در ابتداي اين جلسه ابوالقاسم کواکبيان دبير شوراي اجرايي حزب در استان سمنان گفت: پيشنهاد مي‌شود تا جلسات حزب ماهي يک بار در محل دفتر روزنامه پيام استان سمنان با حضور اعضا برگزار شود. وي تصريح کرد: دبيراني براي هر شهرستان و مسئولاني براي 20 کميته مشخص کرديم. وي تصريح کرد: دفتر مرکزي در تهران کميته‌هاي مختلفي دارد لذا هر يک از دوستاني که مسئول يک کميته هستند بهتر است براي فعال‌تر شدن حيطه کاري خود جلسات جداگانه‌اي نيز برگزار کنند.
دبير شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري در استان سمنان بر پذيرش اعضا در حزب تاکيد کرد و گفت: بايد براي فعال‌تر شدن حزب تعداد اعضا را بالا برده و کار خود را گسترش دهيم. وي در پايان گفت: براي اخذ مجوز مراحل قانوني را از فرمانداري پيگيري کرده‌ايم و بزودي مجوز استاني را نيز دريافت خواهيم کرد.
در ادامه تيموريان از اعضاي شوراي اجرايي آمادگي خود را براي هرگونه همکاري با حزب اعلام کرد و افزود: بايد براي پوياتر شدن حزب تلاش شود. شريعت‌پناهي ديگر عضو شورا هم گفت: حزب يک تشکيلات است و بايد همانطور هم تشکيلاتي عمل کند و ما با وجود پشتوانه قوي همچون دکتر کواکبيان بايد اين حزب را در استان سمنان نسبت به ساير استان‌ها فعال‌تر کنيم. وي در ادامه از دکتر کواکبيان به عنوان چهره‌اي ملي ياد کرد و افزود: براي عضو‌گيري با حضور دکتر مي‌توانيم فعال‌تر عمل کنيم و بهتر است اهداف حزب را در فضاهاي مجازي بيشتر مطرح کنيم تا بازخورد بهتري داشته باشيم. جواد مسعودي عضو ديگر شورا نيز گفت: عضو گيري نبايد تنها مختص به شخصيت‌هاي سياسي باشد و بايد از اعضا و اصناف نيز در اين راه ياري جست. وي تصريح کرد: چنانچه افرادي عادي عضو حزب شوند بايد برايشان جلسه اي برگزار شود زيرا عضو‌پذيري کار چندان سختي نيست بلکه حفظ عضو سخت است و بايد براي آن تلاش کرد و بايد براي افراد خوراک فکري لحاظ شود. مسعودي در ادامه پيشنهاد صدور کارت هوادار براي اعضاي حزب را داد و تصريح کرد: با اين کار مي‌توانيم به اعضا ثابت کنيم که اين حزب دايمي‌ است و به صورت فصلي يا دوره‌اي عمل نمي‌کند.مصطفي آلبويه از ديگر اعضاي شورا هم تصريح کرد: در ابتدا بايد فلسفه ورود اعضا و چرايي و چگونگي آنها مشخص شود که اگر به اين پاسخ‌ها دست يابيم براي جذب افراد راحت‌تر مي‌توانيم عمل کنيم. سيد‌احمد سيادتي هم که در اين جلسه حضور داشت تصريح کرد: حزب در جمهوري اسلامي‌ايران آنطور که بايد و شايد پا نگرفته است. وي افزود: خوشبختانه حزب مردم‌سالاري حزبي است که براي اعضا هزينه‌سازي نکرده است و لذا بايد شرايطي را براي افراد فراهم کنيم تا ارتقا پيدا کنند. وي در ادامه پيشنهاد راه‌اندازي يک دفتر جدا براي حزب مردم‌سالاري استان و چاپ اقدامات و فعاليت‌هاي حزب در ستوني در روزنامه پيام استان سمنان را داد. خانم محقق هم از حضور در اين جلسات ابراز خرسندي کرد و افزود: اميدوارم اين جلسات نتيجه کاربردي هم براي مردم داشته باشد.
سلماز عرب عامري هم در اين جلسه در خصوص چگونگي ثبت‌نام در سايت حسنا توضيحاتي ارائه کرد. يحيي زاده هم گفت: شکل‌گيري حزب در ايران بسيار مشکل است و البته هر کاري در ابتداي کار مشکلات خاص خود را دارد.
وي افزود: در ايران حزب گريزي بسيار زياد است و نگراني‌هايي از عضويت در حزب وجود دارد. وي با تاکيد بر اينکه افرادي که مي‌خواهند به عضويت حزب درآيند بايد صفاتي داشته باشند تصريح کرد: جرات، جسارت و ايثار از جمله صفاتي است که افراد براي عضويت در حزب بايد داشته باشند تا براي ديگران الگو و اسوه باشند. وي در پايان تصريح کرد: همانند آقاي خاتمي‌که با يک پيام تاثير بسزايي در انتخابات داشتند.
پازوکي عضو ديگر شورا هم گفت: من در طول اين 19 سالي که در حزب حضور داشته‌ام تجربيات مفيدي کسب کرده‌ام. وي افزود: يک حزب براي موفقيت بايد جلسات مختلفي با حضور جمع کثيري از اعضا برگزار کند و از افراد با تجربه و وارد کمک بگيرد. وي ادامه داد: افراد قبل از عضويت بايد اساسنامه حزب را مطالعه کنند و با دانايي و اعتقاد کامل وارد حزب شوند. پازوکي با بيان اينکه ما بايد شجاعت تحول داشته باشيم اذعان داشت: نياز نيست برخي بيهوده هزينه دهند.
طحان ديگر عضو اين شورا هم گفت: هر کاري که براي رضاي خداوند باشد مفيد است و نتيجه خواهد داشت و ما از ابتداي راه همراه دکتر کواکبيان بوده‌ايم. وي تاکيد کرد: بايد در راه حزب هزينه دهيم و اگر باهم باشيم قطعا هزينه کمتري خواهيم پرداخت. مرادي ديگر عضو شورا هم به ويژگي‌هاي خوب حزب اشاره کرد و افزود: دو ويژگي خوبي که حزب دارد يکي مقبوليت مردمي‌ست چون از بدنه اجتماعي اصلاحات است و ديگر اينکه قانونيت از نظر حاکميت جمهوري اسلامي‌دارد. وي با تاکيد بر اينکه حتما جوانان بايد وارد احزاب شوند و از آنها استفاده شود تصريح کرد: متاسفانه امروزه جوانان ما نسبت به موضوعات مختلف بسيار بي تفاوت شده‌اند. وي افزود: جريان اصلاحات بر‌اساس قانون اساسي بايد فعاليت داشته باشد و خط قرمز حزب بايد با حق مردم باشد و مسئوليت اصلي را مردم بر عهده داشته باشند. ولي ادامه داد: ما براي شکل‌گيري حزب بايد سه هدف بلند‌مدت، ميان‌مدت و کوتاه‌مدت را برنامه‌ريزي و دنبال کنيم. وي در پايان گفت: تا زماني که کارگروه‌ها فعال نشوند به اهداف اصلي حزب دست نخواهيم يافت. در ادامه سعدالدين ديگر عضو شورا هم گفت: اين حزب در دوران اصلاحات و با اعتدال نشان داد که به بهترين شکل عمل کرده است و لذا کميته‌ها نبايد به همين افراد ختم شوند و بايد در اين راه بيشتر کار کرد تا به نتيجه مطلوب دست يافت. عظمت پناه هم گفت: حزب در حال حاضر نياز کشور است و رهبران سياسي کشور ما نيز حزبي بوده‌اند. وي در پايان گفت: ما در حزب اساسنامه داريم و نبايد دغدغه‌اي داشته باشيم.
در پايان اين نشست فرزامي‌راد به وجود احزاب از اوايل انقلاب تاکنون اشاره کرد و افزود: ما از ابتداي راه انقلابي بوده ايم و همچنان هستيم و خواهيم ماند و اگر اصلاح‌طلب هستيم به اين دليل است که مي‌خواهيم نظام به مسير اصلي خود بازگردد و زوايد اصلاح شود. وي در پايان گفت: ما خواستار اجراي بي تنازل قانون اساسي در جمهوري اسلامي ‌ايران هستيم. شايان ذکر است در اين مراسم که با ضيافت افطاري همراه بود، محمدرضا خباز استاندار سمنان، دکتر همتي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي، سيد‌عباس دانايي فرماندار سمنان، مهندس موسوي شهردار سمنان، دکتر شاهرخ رنجبر بهادري رييس دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد سمنان، چند تن از اعضاي شوراي شهر سمنان و ميهمانان ديگري نيز حضور داشتند.
کد مطلب: 198