دبيرکل حزب مردم‌سالاري در هفتمين کنگره جمعيت مستقل ايران اسلامي تشريح کرد:

نقش دولت در جلوگيري از بازگشت پوپوليسم

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
Share/Save/Bookmark
 
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که تا انسان‌ها به درجه تقوي نرسيده‌اند نبايد وارد سياست‌ شوند، گفت: عده‌اي در مجلس به روي ما لبخند و از پشت خنجر زدند.
به گزارش تسنيم مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم سالاري و نماينده مردم تهران در مجلس دهم دوشنبه شب (31 خرداد) در هفتمين کنگره و مجمع عمومي جمعيت مستقل ايران اسلامي با اشاره به فرا رسيدن ماه رمضان و لزوم تقوي در اين ماه گفت: بسياري از افراد، همبستگي اخلاق اسلامي و سياست را تنها شعار مي‌دهند تا ما انسان‌ها به درجه تقوي نرسيده‌ايم نبايد وارد مناصب بالاي سياست ‌شويم. وي با اشاره به اين که عده‌اي به روي ما لبخند مي‌زنند و از پشت خنجر اظهار کرد: در انتخابات کميسيون‌ها کاملا اين مسئله را شاهد بوديم. افرادي در عرصه سياست مغازه 2 نبش باز مي‌کنند و اين از نبود تقوي است. دبيرکل حزب مردم‌سالاري با بيان اين که در سه سال دولت يازدهم آن طور که بايد براي احزاب کار نشد، خاطر نشان کرد: اگر همت ما نبود خانه احزاب شکل‌ نمي‌گرفت و مجددا احيا نمي‌گرديد قانوني که در مجلس نهم درباره احزاب تصويب شد به نفع احزاب نيست و بايد تغيير کند. کواکبيان افزود: آئين‌نامه‌هاي بي‌ربط وزارت کشور در هيچ کجاي قانون نيست در استان‌ها نمايندگان احزاب نيز بايد مجوز بگيرند و حتي نمايندگان احزاب در شهرستان‌ها نيز موظف به گرفتن مجوز شده‌اند که اين مسئله بايد تغيير کند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري با بيان اين که قانون انتخابات را حتماً اصلاح مي‌کنيم خاطر نشان کرد: ما بايد عدم صلاحيت را احراز کنيم. قانون بايد شفاف باشد. کواکبيان با اشاره به سال آخر دولت تدبير و اميد اظهار کرد: احزاب، مطبوعات و بيش از همه دولت بايد مانع از بازگشت پوپوليسم شوند. دولت بايد بعضي وزرا را تغيير دهد تا به مردم بگوييم اين دولت مي‌تواند و تلاش در جهت مطالبات مردم گام بردارد. نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که هر کس برخلاف رويه حقوق مي‌گيرد بايد با او برخورد شود، گفت: انتشار اين فيش‌ها نبايد براي فراموش کردن مسئله اميرمنصور آريا يا بابک زنجاني باشد. به عبارت ديگر ممکن است عد‌ه‌اي در اتاق فکر نشسته باشند و براي امحاي اختلاس‌هاي ميلياردي، فيش‌هاي ميليوني را افشاء بکنند و بخواهند دولت را تخريب کنند. اما من مي‌گويم دولت خودش بايد پيشگام افشاي فيش‌هاي چند ده ميليوني باشد.
شايان ذکر است ضيافت افطاري ‌دبيرکل جمعيت مستقل ايران اسلامي همزمان با هفتمين مجمع عمومي و کنگره جمعيت مستقل ايران اسلامي با حضور حدود 600 نفر از جمله تعداد زيادي از شخصيت‌هاي سياسي و اجتماعي کشور دوشنبه شب (31 خرداد)، شب ميلادحضرت امام حسن مجتبي (ع) در باشگاه صدا و سيما برگزار شد.
در اين مراسم حجت‌الاسلام والمسلمين مرتضي اشراقي نوه امام خميني، حسن غفوري فرد رييس خانه احزاب ايران، حجت‌الاسلام والمسلمين اشرفي اصفهاني، محسن مهرعليزاده رييس پيشين سازمان تربيت بدني و جمع زيادي از دبيران کل احزاب و نمايندگان ادوار مجلس و مسوولين اجرايي و سنقري‌هاي مقيم مرکز در اين مراسم حضور داشتند. دکتر مصطفي کواکبيان و حجت‌الاسلام نهاوندي نيز به عنوان سخنران هاي اين مراسم، سخناني با توجه به موضوع شب ميلاد امام حسن مجتبي ايراد کردند.
در اين ضيافت افطاري تغيير اسم جمعيت مستقل ايران اسلامي به حزب مستقل و اعتدال ايران توسط شوراي مرکزي و هفتمين مجمع عمومي و کنگره اين جمعيت تصويب شد و توسط قدرتعلي حشمتيان دبير کل اين حزب رسما اعلام شد و روزنامه سلام مردم به عنوان ارگان رسانه اي حزب مذکور معرفي شد.
قدرتعلي حشمتيان نيز در اين مراسم طي سخنان کوتاهي ضمن تشکر از حضور مهمانان، نشان افتخار امام حسن مجتبي‌(ع) را به عنوان خادمي آن حضرت در شب ولادت ايشان به چند تن از مهمانان از جمله حجت‌الاسلام مرتضي اشراقي نوه امام خميني وچند نفر ديگر اعطا کردند.
کد مطلب: 197