کواکبيان:

ظريف ديپلمات متعهد، ورزيده، انقلابي و کاربلد است

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره به اينکه امروز شاهد برخي عهدشکني‌ها از سوي آمريکايي‌ها هستيم، تصريح کرد: شعارهاي کلينتون و ترامپ مبني بر پاره کردن برجام، مصرف تبليغات انتخاباتي دارد.
مصطفي کواکبيان در نشست علني ديروز پس از گزارش وزير امور خارجه در صحن علني، گفت: آقاي ظريف، ديپلمات متعهد ورزيده، انقلابي و کاربلد است. وي در ادامه گفت: امروز شاهد برخي عهدشکني‌ها از سوي آمريکايي‌ها هستيم تا جايي که هيلاري کلينتون و ترامپ شعارهاي انتخاباتي مبني بر پاره کردن برجام سرمي‌دهند؛ البته همه مي‌دانيم اين صحبت‌ها مصرف تبليغات انتخاباتي دارد که من به آنها توصيه مي‌کنم کمي حقوق بين‌الملل بخوانند تا اين شعارها را سر ندهند.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي افزود: بدون شک فرقي بين سرمايه‌گذاري خارجي و بحث واردات بي رويه وجود دارد و قطعاً برخي فاينانس‌هايي که مجوز مجلس را دارد بايد انجام شود، اما به هر حال بايد به واردات بسيار برخي از کالاها دقت شود که در اين زمينه وزارت امور خارجه نقش مهمي دارد. وي افزود: از سوي ديگر نياز بود که وزارت امور خارجه پاسخ قاطعي به عربستان داشته باشد، زيرا همانطور که مي‌دانيم اين کشور پس از فاجعه منا و پس از آنکه افشا شد جزو ليست سياه فاجعه آفرينان کشتار کودکان يمني است مشخص شده در فلوجه نيز به داعش کمک کرده است.

کواکبيان گفت: امام (ره)، انقلابي و با آمريکا مخالف بود و با توجه به خباثتي که بي بي سي انجام داد، وزارت امور خارجه بايد واکنش قاطعي نسبت به آن انجام مي‌داد. نماينده مردم تهران در مجلس دهم گفت: کميسيون امنيت ملي، کميسيون مادر در بحث‌هاي سياست خارجي است و اگر حوادثي پيش آيد، متولي رسيدگي است؛ لذا ما کميسيون برجامي نخواهيم داشت، بلکه اصل کميسيون امنيت است که در آن موضوعات سياست خارجي را پيگيري مي‌کنيم. او همچنين در قالب يک تذکر، ضمن درخواست تشکيل کميته‌اي از سوي استانداري براي بررسي انتقال پايتخت سياسي، اداري و تجاري از تهران، از انتخاب نام حميد سبزواري براي يکي از خيابان‌هاي پايتخت تشکر کرد.

کواکبيان در تذکر شفاهي گفت: تهران مشکلاتي همچون حاشيه‌نشيني، آلودگي هوا، تخريب محيط زيست، ترافيک، کارتن‌خواب‌ها، کودکان کار و آلودگي صوتي دارد که بايد براي رسيدگي به اين وضعيت اقداماتي انجام شود. نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي گفت: زماني، بحث انتقال پايتخت سياسي مطرح شد که براي رسيدن به اين مهم بايد سدها را از ميان برداشت؛ لذا استانداري تهران بايد با همکاري دستگاه‌ها کميته‌اي را براي انتقال پايتخت سياسي، اداري و تجاري تهران در نظر گيرد.
کد مطلب: 190