معاون سياسي امنيتي استانداري گيلان در ديدار اعضاي حزب مردم‌سالاري استان:

همه مشکلات باقي مانده از دولت قبل را نمي‌توان يک شبه حل کرد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
معاون سياسي امنيتي استانداري گيلان اظهار داشت‌: بدون انجام برجام مشکلات حل نمي‌شد و در حال حاضر اقتصاد مقاومتي را بايد پيش رو قرار دهيم در حالي که بزرگترين مشکل بر سر راه اقتصاد بخش منابع و بانک‌ها است که بايد تعامل در اين خصوص برقرار شود. البته بايد گفت‌: همه مشکلاتي که از دولت قبل باقي مانده را نمي‌توان يک شبه حل کرد.
ه گزارش ديار باران، محمد احمد‌ پور در ديدار با اعضاي حزب مردم‌سالاري گيلان با اشاره به موضوعات اقتصادي دولت و کشور، اظهار کرد:دريک دوره 8ساله هزار ميليارد دلار درآمد که بايد صرف توسعه مي‌شد هدر رفت و بر همين اساس کارخانه‌ها تعطيل شدند و تورم به بالاي 40درصد رسيد.
وي اضافه کرد: بيکاري 2برابر حالا بود و اين هزار ميليارد دلار اگر در سيستم داخلي کشور صرف مي‌گرديد الان با چنين وضعيت اقتصادي روبرو نبوديم.
معاون سياسي امنيتي استانداري گيلان با بيان اينکه دولت روحاني نمي‌توانست با تورم 40 درصدي شرايط جامعه را حل کند پس به کنترل تورم روي آورد، تصريح کرد: روحاني در سخنان انتخاباتي خود بارها تاکيد کرد که هدف اصلي‌اش حل تحريم و دعواهاي هسته‌اي است و به واسطه حل آنها مشکلات داخلي حل خواهد شد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار گيلان گفت: برجام در مقطعي صورت گرفت که صادرات نفت ما در آن زمان بين 900 تا 1ميليون و صدهزار بشکه بود و برنامه‌ريزي‌ها به طريقي پيش رفت که پس از برجام ظرف 8 ماه اين رقم به يک ميليون و پانصدهزار بشکه رسيد.
وي گفت: بدون انجام برجام مشکلات حل نمي‌شد و در حال حاضر اقتصاد مقاومتي را بايد پيش رو قرار دهيم.
احمدي پور با بيان اينکه بزرگترين مشکل بر سر راه اقتصاد بخش منابع و بانک‌ها است که بايد تعامل در اين خصوص برقرار شود، گفت: همه مشکلات مردم که از قبل بوده را نمي‌توان يک شبه حل کرد، البته در برخي قسمت‌ها از جمله در بخش بهداشت و درمان خوب عمل شده است.
احمدي پور در پايان گفت: احزاب سياسي مي‌توانند با تشکيل کارگروه‌هاي اقتصاد و اشتغال دولت را در پيشبرد اهداف توسعه ياري کنند. سپس کمال لشکري دبير حزب مردم‌سالاري گيلان ضمن معرفي و بازگو کردن پيشينه اين حزب و چگونگي پيدايش آن، اين حزب را يک حزب دنباله رو آرمان‌هاي امام (ره) عنوان و اعضاي تشکيل دهنده آن را افرادي ميانه رو دانست. لشکري در ادامه و در خصوص انتخابات مجلس سال گذشته گفت: در اين دوره از انتخابات مجلس شاهد پيدايش گروهي نو ظهور در انتخابات بوديم که از ابتدا با شکل‌گيري آن مخالف بوديم؛ گروهي که بر اساس تشکيلات حزبي و مجوزهاي لازم عمل ننموده اند .
رفتارهايشان بدور از منش واقعي اصلاح طلبي بوده و واقعا به بدنه اصلاحات ضربه وارد کرده است.
اين فعال سياسي استان گيلان در ادامه گفت: آقاي احمدي پوربهتر است ما تکليف خود را بدانيم، اگر قرار است گروه‌هاي بدون مجوز فعاليت کنند پس ما هم اين همه هزينه را متحمل نشويم‌. قرار نيست درکشوري که قانون آن شفاف است هرکس براي خود هر کاري بکند، اگر گروه‌ها مي‌خواهند فعاليت‌هاي سياسي انجام دهند، بيايند يا يک حزب تشکيل بدهند يا در ساير احزاب مشغول به فعاليت شوند. اين فعال سياسي در ادامه تعامل معاونت سياسي و امنيتي استانداري با احزاب را در طول سال‌هاي‌ اخير بي‌سابقه دانست و گفت ايشان هميشه مدافع و يارو احزاب قانوني بوده‌اند. دبير حزب مردم‌سالاري استان گيلان در پايان در خصوص انتخابات دور آينده رياست جمهوري نيز گفت: در حال حاضر گزينه‌اي بهتر از آقاي روحاني نداريم و قطعا براي پيروزي ايشان تمام تلاشمان را خواهيم کرد. در ادامه حميد نيکخو عضو حزب مردم‌سالاري گيلان گفت: فعاليت‌هاي حزب براساس شناسايي ‌ افراد نخبه در شهرها و مناطق استان بوده است‌. تا هم به لحاظ کمي‌و هم کيفي جايگاه حزب را ارتقا دهيم‌. ما اين حزب را يک فرصت مي‌دانيم تا به واسطه آن دغدغه‌هاي اجتماعي مردم را مطرح کنيم.
اين فعال سياسي در ادامه از معاون استاندار خواست تا نسبت به دغدغه‌هاي نظام آموزشي و ارتقاي سطح کيفي و کمي‌ مدارس استان گيلان نگاه ويژه‌اي داشته باشد‌.
نيکخو گفت: از مدير کل آموزش استان تقاضا داريم امکانات رفاهي بيشتري در اختيار مدارس قرار گيرد، زيرا در برخي مدارس خصوصا در غرب گيلان مشکلات سخت افزاري و کمبود امکانات برجسته است.
وي ادامه داد بايد تلاش کنيم تا به لحاظ قبولي در کنکور آمار گيلان را بالاتر ببريم و به سطح مطلوب‌تري برسانيم.
عضو حزب مردم‌سالاري از معاون استاندار خواست تا به بحث بنياد تبرک در مدارس گيلان توجه بيشتر شود زيرا گيلان آمادگي آن را داراست و اين موضوع مي‌تواند سطح کيفي مدارس را بالا ببرد.
شهرام ميرزايي عضو حزب مردم‌سالاري گيلان نيز گفت: اقتصاد مساله اي بوده که هميشه حائز اهميت بوده اما اين روزها اقتصاد به مساله مهمتري تبديل شده است.
اين فعال سياسي ادامه داد: دولت روحاني به لحاظ اقتصادي کشور را نجات داد و طبق اخباري که به دست مي‌رسد با توجه به برداشته شدن تحريمها تا چند ماه آينده سطح صادرات به ميزان قبل از تحريم‌ها باز خواهد گشت .
وي افزود:اين خبر خوبي براي مردم و کشور خواهد بود. از طرفي اما بخش مسکن که شغلهاي بسيار زيادي را ايجاد کرده بود اين روزها دررکود است و سبب بيکاري در اين بخش شده است. البته دولت تلاش دارد تا اين صنعت را رونق دهد و با رونق آن شاهد رونق دوباره اشتغال در اين بخش خواهيم بود.
ميرزايي همچنين در خصوص انتخابات اخير گفت: در انتخبات مجلس مردم نشان دادند به دولت روحاني اعتماد کامل دارند، بخصوص در تهران و شهرهاي بزرگتر اين موضوع محسوس بود. متاسفانه مجلس گذشته چوب لاي چرخ دولت مي‌گذاشت اما مجلس فعلي مجلسي قوي تر خواهد بود که در کنار همکاري،بر عملکرد دولت نيز نظارت خواهد نمود.
کد مطلب: 187