در نشست مجمع عمومي صورت گرفت

انتخاب اعضاي شوراي مرکزي مجمع نمايندگان ادوار

تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
منتخب اول مردم تهران، اسلامشهر، ري و شميرانات در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در مجمع نمايندگان ادوار مجلس شوراي اسلامي‌که در محل وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعي تشکيل شد گفت: افتخار ما قرار دادن اسامي‌رقبا در ليست اميد است که مجبور شديم اعضاي خود را حذف کنيم و براي آن هزينه داديم چرا که به دنبال ائتلاف فراگير تر بوديم . محمد رضا عارف در اين مجمع افزود: اميدواريم ارتباط مجمع نمايندگان ادوار در مجلس دهم بيشتر شود تا بتوانيم از راهنمايي‌ها‌ي آنها در فراکسيون اميد و ديگر فراکسيون‌ها بهره‌مند شويم.
وي با بيان اينکه خرداد ماه امام، انقلاب، حماسه و غرور ملي است اظهارداشت: اميدواريم بتوانيم با توجه به ظرفيت ارزشمندي که ملت بزرگ ايران دارند در بخش‌هاي مختلف قانون‌گذاري مورد استفاده قرار دهيم.

رييس شوراي سياستگذاري اصلاح‌طلبان يادآورشد: دستاورد خرداد و جريان اصلاحات در نهايت در خرداد 92 با هدف تغيير در قوه مجريه با استقبال مردم مواجه شد و اين مسير راهبردي اصلاحات بود که در دهه 90 بطور طبيعي و با تجربه دهه 80 با فراز‌و‌نشيب‌هايي برخوردار بود که بايد مورد بررسي قرار گيرد. قبل از سخنراني محمد رضا عارف پيام حضرت آيت‌الله‌ هاشمي‌ رفسنجاني و رييس دولت اصلاحات براي حاضران در جلسه قرائت گرديد.

آيت‌الله ‌هاشمي ‌رفسنجاني دراين پيام به مجمع نمايندگان ادوار مجلس شوراي اسلامي، مجلس شوراي اسلامي‌را که تداوم برگزاري مجالس ملي کشورهاي پيشرفته به عنوان ضرورت‌ نوين نهادينه شدن دموکراسي در دنيا است، دستاورد بزرگ انقلاب اسلامي ‌از نخستين سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي ‌در ايران دانست.

به گزارش ايلنا در آخر نيز اين مجمع اعضاي شوراي مرکزي خود را انتخاب کرد که به شرح زير مي‌باشد:
1- يدالله اسلامي‌دبيرکل مجمع نمايندگان ادوار مجلس شوراي اسلامي، نماينده مردم شهرستان بافت در دوره سوم
2- علي محمد نمازي نماينده لنجان در مجلس ششم و عضو ارشد کارگزاران سازندگي
3- عباس ميرزا ابوطالبي نماينده دوره سوم و عضو ارشد حزب همبستگي
4- مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري و نماينده منتخب مردم تهران
5- داريوش قنبري نماينده ايلام در مجلس هشتم و عضو ارشد حزب مردم سالاري
6- احمد رضا دستغيب نماينده اسبق شيراز
7- علي نظري نماينده سابق اراک
8- خيرآبادي
9- قادري
10- حميده عدالت نماينده سابق
11- علي حسيني
12- رهبري
13- صمدي نماينده سابق سنندج
14- موسوي جهان‌آباد
15- رباطي
16- احمد حکيمي‌پور نماينده سابق زنجان و عضو شوراي شهر تهران
17- قدرتعلي حشمتيان عضو هيئت رئيسه خانه احزاب
18- بهمئي
19- الحسيني
20- قشقايي
21- سيد افضل موسوي نماينده سابق خدابنده
در انتخابات اعضاي شوراي مرکزي چهار نفر راي مساوي کسب کرده بودند و دو نفر وارد شوراي مرکزي مي‌شدند که با قرعه‌کشي سيد افضل موسوي و قشقايي وارد شوراي مرکزي شدند و الهه کولايي نماينده تهران در مجلس ششم و عضو هيئت رئيسه شوراي‌عالي اصلاح‌طلبان و عابدي نماينده مجمع نمايندگان در شوراي‌عالي اصلاح‌طلبان به عنوان عضو علي‌البدل معرفي شدند.
 
کد مطلب: 180