مصطفي کواکبيان در دومين مجمع عمومي شاخه جوانان حزب اراده ملت:

رئيس مجلس بايد يک اصلاح‌طلب باشد

تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۹
Share/Save/Bookmark
 
نماينده منتخب مردم تهران در مجلس دهم با بيان اينکه نکته اساسي در پيام مردم در انتخابات اخير مجلس شوراي اسلامي‌بحث تغيير بود گفت: در هيات رييسه مجلس هم بايد تغيير ايجاد شود و رئيس مجلس يک اصلاح‌طلب باشد.
مصطفي کواکبيان عصر پنجشنبه در دومين مجمع عمومي‌شاخه جوانان حزب اراده ملت افزود: پيام هفتم اسفند در دهم ارديبهشت 95 هم تکميل شد. وي با تاکيد براينکه مردم تهران در انتخابات اخير واقعا کاري کارستان کردند، اظهارداشت: خودمان هم باور نمي‌کرديم که اين جمعيت در انتخابات شرکت کنند. کواکبيان يادآورشد: من در خوشبينانه ترين حالت با توجه به سوابقي که از انتخابات گذشته داشتم مي‌گفتم 40 درصد در انتخابات شرکت کنند و 10 تا 15 نفر اصلاح‌طلبان راي بياورند و کار به مرحله دوم کشيده شود. کواکبيان افزود: البته مي‌گفتم که اگر 60 درصد مردم در انتخابات شرکت کنند اصولگرايان بايد دنبال يک کار ديگر بروند. دبيرکل حزب مردم‌سالاري با بيان اينکه اين انتخابات نشان داد که مردم مي‌خواهند حزبي راي بدهند گفت: اين اولين باري بود که مردم در مرحله نخست انتخابات کار را تمام و اولين بار بود که 30 هيچ اصلاح‌طلبان را پيروز کردند کاري که در دوره‌هاي قبل حتي در انتخابات مجلس ششم هم اين اتفاق نيفتاد. نماينده منتخب مردم در مجلس دهم يادآور شد: اولين بار بود که مردم هم به اصلاح‌طلبان و هم به اصولگرايان در تهران ليستي راي دادند. کواکبيان به راي نياوردن اصولگرايان در تهران اشاره کرد و گفت: چون نتوانستند راي بياورند کمي‌بداخلاقي کردند و گفتند ملت کوفي به ليست انگليسي راي دادند و ما هم گفتيم اگر به شما راي بدهند اصحاب امام حسين (ع) هستند ولي اگر به ما راي بدهند ملت کوفي مي‌شوند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري در ادامه بر لزوم تغيير در هيات رييسه مجلس دهم اشاره کرد و گفت: البته سخت است آنهايي که 8 سال بالا بوده اند، يک مرتبه پايين بيايند. بايد به آنها حق داد که همه تلاش‌ها را انجام دهند که اين اتفاق نيفتد. وي افزود: ما دنبال اين تغيير هستيم. من اولين نفري بودم که گفتم آقاي دکتر عارف بايد کانديداي رياست مجلس شود و گفتم حتي اگر عارف کانديداي رياست مجلس نشود، خودم کانديدا مي‌شوم چراکه معتقدم رييس مجلس بايد يک اصلاح‌طلب باشد و اين بار يک اصلاح‌طلب بالا برود و تلاشمان هم اين است. وي گفت: حقيقتا 12 سال اصولگرايان در مجلس جا خوش کردند الان زمان آن رسيده است که يک مقدار نفس تازه کنند و يک مقدار استراحت کنند شايد اصلاح‌طلبان شعاري که براي مردم تحت عنوان خانه تکاني جدي، پوست‌اندازي جدي، تحول و تغيير جدي دادند بتوانند کاري کنند. من معتقدم گردش نخبگان هم اقتضا مي‌کند که به دنبال بحث تغيير باشيم. منتخب مردم تهران در مجلس دهم ادامه داد: من به کساني که مي‌گويند؛ براي جلوگيري از به هم ريختگي مملکت، لاريجاني بايد رييس شود، مي‌گويم مگر به من و عارف مي‌آيد که مملکت را به هم بريزيم؟ عارفي که عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو شوراي فرهنگي با حکم رهبري است مي‌تواند مملکت را به هم بريزد؟وي گفت: البته اينها را مي‌گويند که صندلي‌هايشان حفظ شود. دبيرکل حزب مردم‌سالاري گفت: در کنار رسيدگي به مشکلات اقتصادي، معيشت و معضل بيکاري، تغيير قانون انتخابات و مطبوعات را به عنوان مهم ترين برنامه‌هاي مجلس آينده مي‌دانم.
کد مطلب: 179