دبيرکل حزب مردم‌سالاري در جمع دانشجويان مشهد:

دولت اصلاحات کمترين فساد اقتصادي پس از انقلاب را تجربه کرد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۲
Share/Save/Bookmark
 
دبير کل حزب مردم‌سالاري گفت: ملت ايران با حضور آگاهانه خود در عرصه انتخابات همواره ملتي تغييرآفرين و تحول‌آفرين بوده است.
به گزارش ايرنا مصطفي کواکبيان در ديدار با دانشجويان به مناسبت سالگرد پيروزي دولت اصلاحات در مشهد افزود: ملت ايران در دوم خرداد 1376 با انتخاب دولت اصلاحات و در خردادماه 1392 با انتخاب دولت تدبير و اميد نشان داد که همواره طرفدار اعتدال و اصلاحات است.
وي خاطر‌نشان کرد: اين ملت همچنين در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌در اسفند ماه 1394 در سراسر کشور به غير از مشهد تحول آفريد. منتخب دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌ادامه داد: مردم تهران در انتخابات دهمين دوره مجلس بازي را 30 به هيچ به نفع اصلاح‌طلبان بردند و اين در حالي بود که 50 درصد مردم تهران دراين انتخابات شرکت کردند. به گفته کواکبيان، انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌در تهران، اولين انتخاباتي بود که به دور دوم کشيده نشد. وي بيان کرد: گروه مقابل با مشاهده نتايج انتخابات قافيه را باخت و بداخلاقي‌هايش شروع شد و گفتند مردم تهران به ليست انگليسي‌ها راي دادند.
کواکبيان در ادامه گفت: منتخبان مجلس دهم شوراي اسلامي‌اجازه نخواهند داد که مجلس ششم تکرار شود و با عقلانيت، تعهد و در چارچوب نظام مطالبات مردم را در بخش‌هاي مختلف بويژه بهبود مسائل اقتصادي و اشتغالزايي پيگيري مي‌کنند. دبير کل حزب مردم‌سالاري خاطر‌نشان کرد: جريان اصلاح‌طلبي در دوره 19 ساله خود با فراز و فرودهاي فراواني روبرو بوده است، اما پرچم اصلاحات همواره برافراشته است و در چارچوب قانون اساسي و نظام اجتماعي پايگاه قوي دارد.
وي گفت: بزرگترين دستاورد دولت اصلاحات اين بود که مردم به آينده انقلاب و نظام اميدوار شدند و به اين باور رسيدند که مي‌توان در پرتو اصلاحات به آرمان‌هاي اوليه انقلاب دست يافت و در دنيا سرافرازانه زندگي کرد. وي مهار تورم و مهار نقدينگي، رشد سرمايه گذاري، رشد توليد ناخالص ملي، ايجاد آرامش در سياست داخلي و خارجي، گسترش ديپلماسي، رشد احزاب و سازمان‌هاي مردم نهاد را از موفقيت‌ها و سياست‌هاي دولت اصلاحات عنوان کرد.
به گفته وي، اين در حالي است که در پايان دولت احمدي نژاد قيمت دلار به چهل هزار ريال افزايش يافت. کواکبيان مبارزه با فساد اقتصادي را از ديگر دستاوردهاي دولت اصلاحات عنوان و اظهار کرد: به جرات مي‌توان گفت که دولت اصلاحات سالم ترين دولت‌ها پس از انقلاب در زمينه فساد اقتصادي بوده است. منتخب دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌افزود: پرونده اختلاس سه هزار ميليارد توماني «امير منصور آريا» و پرونده «بابک زنجاني» نمونه‌هايي از فسادهاي بزرگ اقتصادي بود که پس از دولت اصلاحات و در دوره احمدي نژاد پديد آمد.
وي همچنين گفت: اگرچه دولت اصلاحات ضعف‌هايي نيز داشت اما نقاط ضعفش در مقابل نقاط قوت به مراتب خيلي کمتر بود و برخي از افراطي‌گري‌ها در آن دوره نه از سوي شخص رئيس‌جمهوري بلکه از زيرمجموعه صورت گرفت که نتيجه آن روي کار آمدن دولت احمدي‌نژاد بود. در پايان اين مراسم مصطفي کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري به سوالات دانشجويان در بخش‌هاي مختلف پاسخ گفت. ديدار دبير کل حزب مردم‌سالاري با دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي ‌مشهد به مناسبت سالگرد دوم خرداد، پيروزي دولت اصلاحات در محل دانشکده حقوق، علوم سياسي و زبان‌هاي خارجي اين دانشگاه برگزار شد.
کد مطلب: 177