دبيرکل حزب مردم‌سالاري:

اکثر مستقلان مجلس دهم به فراکسيون اميد مي پيوندند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
منتخب مردم تهران گفت: قرار شده قبل از 8 خرداد سومين نشست فراکسيون اميد به ميزباني حزب مردم‌سالاري برگزار شود که اين نشست احتمالا در هفته آينده تشکيل خواهد شد.
مصطفي کواکبيان در گفت‌و‌گو با ايلنا، يادآور شد: دراين مدت با تعدادي از منتخبان مستقل رايزني کرديم و بر همين اساس بيش از 30 نفر از نيروهاي مستقل که حتي در ليست اميد نبودند اعلام کردند به فراکسيون اميد مي‌پيوندد و آن را تقويت خواهند کرد البته ما انتظار داشتيم کساني که به نام ليست اميد انتخاب شدند براساس تعهداخلاقي و شرعي به اين فراکسيون بپيوندند و عهد شکني با مردم نداشته باشند.

عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي تاکيد کرد: ما هرگز نمي‌خواهيم از بزرگان اصلاحات و شخصيت‌هاي موثر نظام در اين زمينه هزينه کنيم و باور داريم که دولت هم نبايد به اين ماجرا وارد شود اما بقيه اعضاي کابينه هم بايد بي‌طرفي خود را در عمل ثابت کند. متاسفانه عده‌اي با عدم تبعيت از دستور رييس دولت با برخي نمايندگان تماس مي‌گيرند و با وعده و وعيد مي‌خواهند نظر آنهارا برگردانند.

وي با بيان اينکه تعداد کساني که تمايل به تداوم همکاري با فراکسيون اميد ندارند بسيار انگشت شمار است گفت: عموم منتخبان ليست اميد اعلام کردن از تصميمات فراکسيون تبعيت خواهند کرد براي ما هم همين مهم است عقل جمعي فراکسيون هر تصميمي بگيرند از آن تبعيت مي‌کنيم.
نماينده اصلاح طلب مجلس هشتم خاطرنشان کرد: وقتي ميثاقنامه را امضا مي‌کنيم اگر برخلاف نظر فراکسيون عمل کنيم از نظر اخلاقي درست نيست در راستاي تعامل بيشتر قرار شده قبل از 8 خرداد ماه سومين نشست فراکسيون اميد به ميزباني حزب مردم سالاري برگزار شود که اين نشست احتمالا در هفته آينده تشکيل خواهد شد.

کواکبيان با اشاره به اينکه در نشست فردا راجع به کليات ورود نمايندگان به کميسيون‌هاي تخصصي مجلس بحث خواهيم کرد، گفت: در مورد جزييات اين مساله نمي‌توان در جلسات عمومي تصميم گيري و جمع بندي کرد اين مساله در جمع‌هاي محدودتري دنبال مي‌شود و احتمالا در جلسات عمومي فراکسيون معيارهاي عضويت در کميسيون‌هاي مختلف و هيات رييسه و مراکز مهم مجلس مثل مرکز پژوهش‌ها مطرح مي‌شود. دبير کل حزب مردم‌سالاري يادآور شد: ما از ابتدا نيز تمايل نداشتيم رقابتي در زمينه رياست صورت گيرد اما اين اتفاق افتاد اما باز هم مي‌گوييم در همين راستا در ساير ارکان مجلس امکان تعامل وجود دارد ما تعدادي نماينده تعيين کرديم که با اصولگرايان معتدل مذاکره کنند.
کد مطلب: 176