دکتر کواکبيان در جمع اساتيد علوم سياسي و در خانه انجمن انديشمندان علوم انساني:

ديپلماسي و سياست داخلي نيازمند مشورت با اساتيد علوم سياسي و روابط بين‌الملل است

تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
نشست «عصرانه‌اي با معلمان دانش سياست» به مناسبت پاسداشت مقام معلم با حضور جمعي از اساتيد علوم سياسي و روابط بين‌الملل به همراه خانواده‌هايشان و دانشجويان و علاقمندان اين رشته در روز چهارشنبه در تالار فردوسي خانه انديشمندان علوم انساني برگزار شد.
 در ابتداي اين نشست دکتر علي مرشدي‌زاد عضو گروه علوم سياسي خانه انديشمندان علوم انساني جهت خير مقدم به روي جايگاه رفت.

بعد از سخنان دکتر مرشدي‌زاد جمعي از اساتيد علوم سياسي و روابط بين‌الملل به ايراد سخنراني و نقل خاطرات دوران تحصيل و تدريس خود پرداختند.
دکتر قاسم افتخاري، دکتر مصطفي کواکبيان، دکتر سيد‌حسن امين، دکتر احمد ساعي، دکتر احمد نقيب‌زاده، خانم دکتر پاک‌نيا، خانم دکتر پوستين‌چي، خانم دکتر ابراهيمي‌فر، دکتر مرتضي مرديها و دکتر مجتبي مقصودي از اساتيدي بودند که در اين مراسم به ذکر خاطرات خود پرداختند. شايان ذکر است در اين نشست دکتر کواکبيان منتخب مردم تهران در مجلس دهم و دبيرکل حزب مردم‌سالاري و از اساتيد علوم سياسي دانشگاه علامه‌طباطبايي به تفصيل به بيان خاطرات دوران دانشجويي و تدريس پرداخت و با تکيه بر ضرورت ارائه راه‌حل‌هاي علمي و کارشناسانه از سوي اساتيد علوم سياسي و روابط بين‌الملل خواستار همکاري هرچه گسترده‌تر و مطلوب انجمن‌هاي علمي مستقر در دانشگاه‌ها و نهادهاي علمي با مرکز پژوهش‌هاي مجلس و کميسيون‌هاي مربوطه شد.
وي در پاياaن تاکيد کرد سياست خارجي و ديپلماسي و سياست داخلي ما نيازمند مشورت با اساتيد علوم سياسي و روابط بين‌الملل است.
در بخش‌هايي از اين مراسم شاهنامه‌خواني توسط آقاي مهرآوران و قطعاتي از موسيقي سنتي ايراني توسط گروه موسيقي قاصدک اجرا گرديد. در پايان از حاضران به صرف عصرانه پذيرايي به عمل آمد.
 
 
کد مطلب: 174