حزب مردم‌سالاري با صدور بيانيه‌اي درباره انتخابات مجلس شوراي اسلامي خواستار شد؛

دهم ارديبهشت تکميل طرح «خانه تکاني مجلس»

تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۹
Share/Save/Bookmark
 
حزب مردم‌سالاري با انتشار بيانيه‌اي، ضمن تاکيد بر اهميت حضور مردم در مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و راي به کانديداهاي ليست اصلاح‌طلبان در سراسر کشور، نکاتي را درباره انتخابات يادآور شد.
متن کامل بيانيه حزب مردم‌سالاري بدين شرح است:
مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، در شرايطي در روز جمعه هفته جاري دهم ارديبهشت ماه 1395 برگزار مي‌شود که در مرحله اول، مردم ايران حماسه‌اي بزرگ آفريدند و با حضور گسترده در انتخابات، عزم و اراده خود را براي تشکيل مجلسي متفاوت از مجلس گذشته به منصه ظهور رساندند.
اکنون، تکميل حماسه مردم در انتخابات هفتم اسفند 94، منوط به حضور جدي و پرشور در مرحله دوم انتخابات، در حوزه‌هايي است که انتخابات در آنها به مرحله دوم کشيده شده و با توجه به عدم تعيين تکليف 68 کرسي مجلس دهم- نزديک به يک چهارم کرسي‌هاي مجلس- حضور مردم در مرحله دوم انتخابات مي‌تواند نقش تعيين‌کننده‌اي در تشکيل مجلسي مقتدر داشته باشد. طبيعتا نمايندگان مردم، هر چقدر با راي بالاتري به مجلس راه يابند، مجلس به عنوان عصاره فضايل ملت، از اقتدار بيشتري برخوردار خواهد بود و در تحقق مطالبات مردم بهتر مي‌تواند نقش‌آفريني کند.
در اين ميان، انتظار مي‌رود نامزدهاي انتخاباتي، با درک و شعور سياسي- اجتماعي مردم، برخورد صادقانه‌اي داشته باشند و با پرهيز از هرگونه برخورد تخريبي، تبليغات انتخاباتي خود را در نهايت آرامش انجام دهند تا مشارکت حداکثري مردم توام با آرامش وامنيت رقم بخورد و انتخاباتي پرشور و شعور را در سراسر حوزه‌هاي انتخابيه شاهد باشيم.
کما اين که مسوولان اجرايي و نظارتي نبايد ذره‌اي از حق‌الناس بودن راي مردم کوتاهي ورزند بدون شک با توجه به اين که اصلاح‌طلبان، در مرحله دوم انتخابات نيز براي حوزه‌هاي انتخابيه سراسر کشور، کانديداهاي مورد نظر خود را معرفي کرده‌اند و لذا انتظار مي‌رود در ادامه اراده و عزم جدي مردم براي خانه تکاني مجلس و با عنايت به الگويي که مردم شريف تهران در مرحله اول انتخابات آفريدند و مطابق آن به کل فهرست اصلاح‌طلبان راي دادند، مردم در ساير حوزه‌هاي انتخابيه در سراسر کشور نيز با نهايت شور و شعف علاوه بر مشارکت حداکثري در مرحله دوم انتخابات، به کانديداهاي اصلاح‌طلب راي دهند تا شاهد تشکيل مجلسي متفاوت و کارآمد باشيم.
ما باور داريم مردم با درک عميق از موقعيت فعلي کشور، حماسه هفتم اسفند را در روز دهم ارديبهشت تکميل مي‌کنند و با راي به کانديداهاي اصلاح‌طلب در سراسر کشور، به تشکيل مجلسي مقتدر و کارآمد با هدف تحقق مطالبات مردم، ياري مي‌دهند.
کد مطلب: 169