دکتر کواکبيان در جمع دانشجويان دانشگاه ايلام:

اگر نتوانيم در مجلس كاري كنيم، مردم سيلي بدتري به ما خواهند زد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
دبيركل حزب مردم‌سالاري گفت: اگر اصلاح‌طلبان در اين دوره از مجلس شوراي اسلامي‌نتوانند كاري كنند مردم در دوره بعدي سيلي بدتري نسبت به آنها خواهند زد.
به گزارش ايرنا، مصطفي كواكبيان در سخنراني با موضوع آينده سياسي ايران و تركيب مجلس آينده در دانشگاه ايلام با بيان اينكه مرحله دوم انتخابات در شهرهاي مختلف كشور بايد تهرانيزه شود و مردم شبيه تهراني‌ها راي دهند، اظهار كرد: پيش‌بيني‌هاي مختلفي در مورد انتخابات تهران مي‌شد اما هيچگاه برد 30 بر صفر پيش‌بيني نمي‌شد.
وي افزود: مردم تهران براي نخستين بار به طور كامل ليستي راي دادند ضمن اينكه حد نصاب مشاركت مردم تهران در انتخابات با سه درصد افزايش به 50 درصد رسيد. كواكبيان تاكيد كرد: من پيش از اين گفته بودم اگر 60 درصد مردم تهران در انتخابات شركت كنند جبهه پايداري‌ها بايد دنبال شغل ديگري بگردند اما حتي با حضور 50 درصدي مردم تهران تمامي‌اعضاي ليست اميد راي آوردند.
وي يادآور شد: عده‌اي با بداخلاقي ليست اميد را انگليسي خواندند كه درست نيست ما هم مي‌توانيم به ليست آنها بگوييم اسرائيلي، زيرا آنها همگام با اسرائيل با برجام مخالفت مي‌كنند اما بايد بداخلاقي‌ها را كنار بگذاريم و همه دست در دست يكديگر مشكلات مردم را حل كنيم.
دبيركل حزب مردم‌سالاري و نماينده منتخب مردم تهران در مجلس دهم گفت: نبايد خوشحال باشيم زيرا اگر نتوانيم كاري كنيم مردم همان سيلي بلكه بدتر از آن را به ما خواهند زد لذا سراپا خدمت باشيم و خرابكاري‌هاي دولت قبل را حل كنيم. كواكبيان افزود: آينده سياسي كشور را بسيار با اميد و با نشاط مي‌دانيم و هرگز به اين فكر نيستيم كه دوستان دولت نهم و دهم هواي پاستور كنند و بايد در اين مجلس ريل گذاري حركت در مسير شايسته‌سالاري گذاشته شود .
وي اضافه كرد: اگر ما با اين دولت هستيم به دليل همراهي آنها با مطالبات مردم است و با وجود اينكه ذات آمريكا با بدعهدي عجين است اما براي اينكه كشور از معرض خطر و تهديد نجات پيدا كند و گشايش اقتصادي در كشور ايجاد شود، با برجام موافق هستيم. وي ابراز اميدواري كرد كه اصلاح‌طلبان با كسب 40 كرسي دور دوم انتخابات اكثريت مجلس را به دست گيرند تا هيات رئيسه مجلس نيز توسط فراكسيون اصلاح‌طلبان مشخص شود. دبيركل حزب مردم‌سالاري در پاسخ به پرسش يكي از دانشجويان در خصوص نظارت مجلس دهم بر فساد اقتصادي در كشور يادآور شد: به هيچ عنوان دنبال مچگيري و چوب لاي چرخ دولت گذاشتن نيستيم اما در اين مجلس ديگر از اميرمنصور آرياها، بابك زنجاني‌ها، شهرام جزايري‌ها و ديگر مفسدان اقتصادي خبري نخواهد بود.
كواكبيان تاكيد كرد: حتي پيش از دستگاه قضايي پرونده مفسدان اقتصادي را افشا خواهيم كرد و نمي‌گذاريم در آرامش به فعاليت خود ادامه دهند و به طور قطع هر جا خلاف منافع ملي حركتي انجام شود مخالفت خواهيم كرد.
وي در خصوص پرونده مينو خالقي منتخب رد صلاحيت شده استان اصفهان نيز گفت: مشكل خانم خالقي را تنها مشكل كشور نمي‌بينم بلكه قانون انتخابات بايد اصلاح شود. كواكبيان اضافه كرد: در مجلس دهم بايد قانون انتخابات اصلاح شود تا چنين تفسيرهايي از قانون نداشته باشيم ضمن اينكه نظارت شوراي نگهبان بايد در خصوص عدم احراز صلاحيت از طريق مراجع قانوني باشد اما اينكه بگويد افراد بايد احراز صلاحيت شوند را قبول نداريم و بايد اين رويه اصلاح شود و اصل بر احراز عدم صلاحيت در رد صلاحيت‌ها باشد‌. دبيركل حزب مردم‌سالاري خاطر‌نشان كرد: رهبر معظم انقلاب همواره از تمامي‌دولت‌ها در نظام جمهوري اسلامي‌حمايت مي‌كنند و ضرورت ندارد حرف‌هاي پيشين ايشان را امروز تكرار كنيم‌.
كواكبيان با بيان اينكه در اينجا بحث منافع ملي مطرح است و هر‌كس بر‌خلاف منافع ملي حركت كند محبوب مردم نخواهد بود، افزود: زماني در مجلس ما فرياد مي‌زديم كه اينها قطعنامه است، مي‌گفتند كاغذ پاره است؛ اينها را يادمان نرفته است‌.
وي همچنين در پاسخ به سوالي در خصوص تفكيك جنسيتي در پذيرش دانشگاه‌ها و استخدام ادارات گفت: ما طرفدار عدالت در همه زمينه‌ها اعم از جنسيتي، آموزشي و استخدامي‌ هستيم و بايد رعايت شود. وي يادآور شد: هشت زن در فهرست نامزدهاي ليست اميد قرار داشت كه همه آنها راي آوردند و به احتمال زياد تعداد زنان در مجلس دهم به 40 نفر خواهد رسيد و مي‌توان با تشكيل فراكسيون بانوان مشكلات اين قشر را پيگيري كرد. اين برنامه به همت انجمن اسلامي‌دانشجويان پيرو خط امام (ره) دانشگاه ايلام برگزار شد.
مصطفي كواكبيان دبيركل حزب مردم‌سالاري براي سخنراني و حمايت از نامزد مورد نظر اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابيه ايلام به استان ايلام سفر كرده است.
استان ايلام با گستره 20 هزار كيلومتر مربعي و حدود 590 هزار نفر جمعيت كه از اين ميزان حدود 435 هزار نفر واجد شرايط راي هستند، سه كرسي نمايندگي (2 كرسي حوزه انتخابيه ايلام و يك كرسي حوزه انتخابيه دهلران) در مجلس شوراي اسلامي‌دارد كه انتخابات در هر دو حوزه به دور دوم كشيده شده است.
کد مطلب: 167