دبيركل حزب مردم‌سالاري:

در مجلس دهم كاري مي‌كنيم كه از فساد اثري نباشد

انتخابات بايد به سمت حزبي شدن برود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱
Share/Save/Bookmark
 
دبيركل حزب مردم‌سالاري و منتخب مجلس دهم گفت: در مجلس دهم با نظارت دقيق و هدفمند، كاري خواهيم كرد كه از فساد در كشور اثري نماند.
به گزارش ايرنا مصطفي كواكبيان كه يكشنبه شب در حمايت از فهرست نامزدهاي اصلاح‌طلب راه يافته به دور دوم مجلس در تالار حافظ اهواز سخن مي‌گفت اظهار كرد: حماسه‌اي كه در هفتم اسفند در كشور خلق شد به همت بلند مردم در دهم ارديبهشت تكميل خواهد شد.
وي افزود: ما به مردم تعهد داديم كه مجلس دهم حتما بايد پوست اندازي كند و يك خانه تكاني جدي در مجلس دهم صورت گيرد به طوري كه بخشي از خانه تكاني در هفتم اسفند انجام شده و تنها اندكي باقي مانده كه مشاركت گسترده مردم در دهم ارديبهشت، اين حماسه را تكميل مي‌كند. دبيركل حزب مردم‌سالاري و منتخب مردم تهران در مجلس دهم ادامه داد: اگر در هر حوزه انتخابيه، مردم بالاي 60 درصد حضور پيدا كنند اصولگرايان بايد فكري براي شغل آينده خود بكنند همانگونه كه در تهران با 50 درصد حضور مردم اين موفقيت حاصل شد و براي نخستين بار حماسه‌اي بزرگ خلق شد. وي بيان كرد: مردم تهران براي نخستين بار سه درصد حدنصاب مشاركت را در انتخابات هفتم اسفند افزايش دادند و موفقيت 30 بر صفر را رقم زدند و به همين منظور اعتقاد داريم كه در شهرستان‌ها نيزمي‌توان انتخاباتي شبيه تهران را با حضور گسترده مردم رقم زد. دبيركل حزب مردم‌سالاري گفت: در انتخابات هفتم اسفند سال گذشته ليست مورد تاييد اصلاح‌طلبان در شهرستان اهواز اول شد و در دهم ارديبهشت نيز بايد آنها را همچنان حمايت كرد.
وي گفت: نامزدهايي كه در حوزه انتخابيه اهواز در فهرست اصلاح‌طلبان قرار گرفتند همگي دلسوز مردم بوده و از جانبازان و ايثارگران دوران دفاع مقدس وانقلاب هستند. كواكبيان بيان كرد: خوشبختانه قوم عرب، بختياري ولر به دور از تعصب‌ها تنها به فكر سرافرازي ايران اسلامي ‌هستند. كواكبيان به عملكرد مجلس نهم نيز اشاره كرد و گفت: ما به همه آنهايي كه در اين عرصه حضور دارند احترام مي‌گذاريم اما آنها بايد توجه داشته باشند كه دوره‌اي كه در مجلس بودند چه برسر ملت آمد.
وي افزود: 11 هزار ميليارد تومان را بابك زنجاني برد و ديگر نياورد و در زمان دولت قبلي اين نمايندگان بودند كه دولت را همراهي كردند. كواكبيان بيان كرد: زماني كه سند چشم‌انداز تعيين شده بود اعتقاد داشتيم كه 20 سال فرصت داريم ولي 11 سال آن را متاسفانه دولت قبلي خراب كرد.
وي ادامه داد:ما بايد به اولين كشور منطقه و دهمين كشور در دنيا تبديل شويم و رسيدن به اين مهم با افراد متخصص و دلسوز ملت كه به فكر پركردن جيب‌هاي خود نيستند، محقق خواهد شد. كواكبيان با تاكيد بر اين كه نبايد ديگر در خانواده‌ها فارغ‌التحصيلان بيكار وجود داشته باشد گفت: طرح ضربتي ايجاد اشتغال اولويت اول كاري ما است چرا كه اين جوانان نشان دادند كه پاسدار خون شهدا هستند و همچنين براي اين كه بانوان به شان و جايگاه واقعي خود برسند نيز برنامه‌هايي داريم. كواكبيان گفت: همچنين هيات رئيسه مجلس دهم نيز بايد همگي اصلاح‌طلب باشند تا ديگر شاهد تباني و اختلاف سليقه‌ها نباشيم.

انتخابات بايد به سمت حزبي شدن برود
همچنين مصطفي كواكبيان در جمع رسانه‌هاي گروهي در اهواز گفت: انتخابات ما بايد به سمت حزبي شدن حركت كند و ما نيز مانند كشورهاي پيشرفته دنيا كه احزاب را تقويت مي‌كنند، اين الگو را داشته باشيم. وي افزود: احزاب در واقع كار غربالگري اوليه را در بين كانديداها انجام مي‌دهند و افراد شايسته انتخاب مي‌شوند. كواكبيان با تاكيد بر اين كه ما بايد انتخابات را كم كم «تهرانيزه» كنيم يعني الگوي تهران در استان‌ها هم اجرا شود، ادامه داد: در تهران براي اولين بار انتخابات به دور دوم كشيده نشد، مردم كاملا بر اساس فهرست‌ها راي دادند و حتي متوسط حضور مردم در 9 دوره قبلي مجلس 47 درصد بود اما اين بار به 50 درصد رسيد.
دبير كل حزب مردم‌سالاري در خصوص رئيس آينده مجلس شوراي اسلامي‌گفت: كانديداي اصلاح‌طلبان محمدرضا عارف است و تصميم گيري در زمنيه انتخاب رئيس آينده مجلس، مبتني و رجوع به عقل جمعي خواهد بود. وي اضافه كرد: پيش‌بيني در خصوص تركيب مجلس آينده اين است كه اگر در مرحله دوم 40 كرسي از 68 كرسي را به دست آوريم در مجموع 2 فراكسيون شامل اصلاح‌طلبان اعتدال گرا و فراكسيون اصولگرا ايجاد مي‌شود.
كواكبيان تصريح كرد: با احتساب افراد مستقل و كسب نتايج مرحله دوم انتخابات، 160 كرسي مربوط به فراكسيون اصلاح‌طلب و 130 كرسي مربوط به اصولگرا است و بعيد مي‌دانم كه فراكسيون مستقل داشته باشيم.
منتخب مردم تهران در مجلس دهم با تاكيد بر اصل مشاركت در انتخابات گفت: در مرحله اول بيش از 60درصد واجدان شرايط در سراسر كشور شركت كردند و در صورتي كه در مرحله دوم در دهم ارديبهشت ماه نيز به همين نسبت باشد شاهد تكميل حماسه هفتم اسفند خواهيم بود.
وي ادامه داد: رتبه مشاركت استان خوزستان در مرحله اول انتخابات در كل كشور 12 بوده است و پيش‌بيني مي‌شود اين استان در مرحله دوم گرايش بيشتري به اصلاح‌طلبان نشان دهد. مصطفي كواكبيان نماينده منتخب مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس، در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌ که براي حمايت از فهرست ائتلاف اصلاح‌طلبان به خوزستان سفر كرده است خاطرنشان كرد: هر چقدر از مراكز به حاشيه برويم، آگاهي سياسي كمتر و مطالبات قومي ‌و محلي بيشتر مي‌شود و قطعا مركز استان سياسي‌تر از شهرهاي اطراف اهواز است.
 
کد مطلب: 166