دبير حزب مردم‌سالاري خراسان رضوي:

علي مطهري بهترين چهره مجلس نهم بود

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۵
Share/Save/Bookmark
 
دبير حزب مردم‌سالاري خراسان رضوي گفت: دکتر علي مطهري را مي‌توان بهترين چهره مجلس نهم دانست، چرا که به رغم گرايش اصولگرايانه محکم بر سر اعتقاداتش ايستاد.
نصير بهزاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار «مردم‌سالاري» اظهار کرد: دولت يازدهم در حوزه اقتصاد وارث عملکرد دولت نهم و دهم است و اگر قرار باشد عملکرد اقتصادي به زمان دولت هشتم برگردد، 2 الي 8 سال براي برگشت به آن شرايط زمان مي‌برد.
دبير حزب مردم سالاري خراسان رضوي با اشاره به قيمت نفت 100 دلاري و درآمد حاصل از فروش نفت در دولت گذشته افزود: متاسفانه در دولت گذشته شاهد تحريم‌هايي بوديم که صادرات را با مشکل مواجه ساخت، مراودات بانکي با دنيا قطع شد، از اين رو بسياري از کارخانجات تعطيل شدند و در حال حاضر کم تر از ظرفيت ممکن کار مي‌کنند که بخش عمده آن به عملکرد دولت گذشته بر مي‌گردد، حال آن که دولت يازدهم با فرجام رساندن برجام مراودات بانکي را با دنيا و وضعيت اقتصادي را بهبود بخشيد.
بهزاد يادآور شد: افرادي که به جرم فساد اقتصادي محاکمه شدند محصول تحريم بودند، چرا که دولت گذشته در دوران تحريم نمي‌توانست نفت بفروشد از اين رو به دلالان روي آورد، چرا که در دوران تحريم مراودات مالي نمي‌توانست انجام شود و دلالان هم از اين موقعيت سوء استفاده کردند.
وي افزود: ما در دوران پسابرجام منتظر معجزه نيستيم، چرا که تا کارخانه‌ها بخواهد به فعاليت خودشان ادامه دهند و دوباره آغاز به کار کنند مدت زمان طولاني بايد صرف شود.
دبير حزب مردم سالاري خراسان رضوي با اشاره به اينکه در دوران تحريم از دانش به دور بوديم، عنوان کرد: متاسفانه رقيبان در دوران تحريم‌ها در بازار جهاني جايگاه ما را گرفتند، از اين رو بازپس گيري اين بازارها، سال‌ها زمان خواهد برد.
بهزاد تصريح کرد: اگر فضاي رقابتي در عرصه جهاني براي کشور فراهم شود و اقتصاد راه بيفتد تا بتوانيم جنس با کيفيت داخلي توليد کنيم، مي‌توان اميد به شکوفايي کشور داشت.
وي با بيان اينکه تحريم‌ها يک شبه اثر خودش را خواهد گذاشت اما برداشتن اثرات آن، نيازمند سپري شدن زمان طولاني است، تصريح کرد: اقتصاد مهمترين دغدغه مردم است، از اين رو مردم انتظار دارند تاثير اقتصاد را بر سفره‌هاي خودشان ببينند و از آن جايي که فضاي برجام تمام شده همه بايد تلاش کنيم اقتصاد مقاومتي به عمل و اقدام تبديل شود.
دبير حزب مردم سالاري خراسان رضوي اظهار کرد: طبق نظرسنجي صورت گرفته مردمسالاري در يک ماه و نيم قبل از انتخابات 94، دغدغه 80 درصد مردم اقتصادي ارزيابي شده است، از اين رو مجلس مي‌تواند با تصويب قوانين، طرح‌ها و لوايح در اين زمينه ريل گذاري لازم را انجام دهد.
بهزاد خاطرنشان کرد: ما انتظار همسويي کامل مجلس دهم را با دولت نداريم بلکه مجلس توانا، کارآمد و با نگاه کارشناسي مي‌خواهيم.
وي ظريف را چهره سال 94 دانست و افزود: دکتر ظريف علي‌رغم سختي‌هاي فراوان، نا‌مهرباني‌ها و کارهاي ناحکيمانه‌اي که عليه ايشان انجام شد، محکم ايستاد و از خطوط قرمز دفاع کرد و صادقانه جلو رفت.
دبير حزب مردم‌سالاري خراسان رضوي با اشاره به خدمات بي نظير دولت در حوزه سلامت خاطر‌نشان کرد: دولت توانست حوزه سلامت را متحول کند و هزينه درمان را پايين بياورد و همين امر موجب رضايتمندي مردم از دولت شد. بهزاد تصريح کرد: دکتر علي مطهري را مي‌توان بهترين چهره مجلس نهم دانست که علي‌رغم گرايش اصولگرايانه در ليست اصلاح‌طلبان قرار گرفت، چرا که ايشان محکم بر سر اعتقاداتش ايستاد و از حقوق حقه مردم دفاع کرد
کد مطلب: 164