رئیس ستاد انتخابات حزب مردم سالاری :

روزهفتم اسفند همه برای تغییر بیایند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
مهندس آرش حبیبی رئیس ستاد انتخابات حزب مردم سالاری درگفتگو با پایگاه خبررسانی فریادگر گفت: انتخابات روز هفتم اسفند یک ضرروت سیاسیاست که برای تغییر شرایط موجود همه باید بیایند.
مهندس آرش حبیبی رئیس ستاد انتخابات حزب مردم سالاری درگفتگو با پایگاه خبررسانی فریادگر گفت: انتخابات روز هفتم اسفند یک ضرروت سیاسیاست که برای تغییر شرایط موجود همه باید بیایند.

*نظرتان در مورد انتخابات این دوره چیست؟
در مورد انتخابات امسال چون اولین انتخابات بعد از ریاست‌جمهوری 92 است و تجربیاتی که جر‌یان اصلاح‌طلبی در ادوار گذشته داشته بسیار متفاوت است. جریان اصلاح‌طلبی برای این که شرایط تغییر را فراهم کند و ایده‌آل‌های خودش را در کشور فراهم کند. قبلا به صورت منفعلانه عمل می‌کرد اما خوشبختانه در این دوره به صورت پویا عمل کرد و با توجه به این که شرایط با توجه به رد صلاحیت‌‌ها مهیا نبود، قبل از ثبت‌نام‌ها یعنی حدود یکسال پیش تصمیم بر این بود که بدون هیچ پیش‌شرطی وارد عمل شود.
تجربه سه مجلس گذشته و هزینه‌هایی که بر مردم تحمیل کردند و مجلس نهم به اذعان اکثر سیاسیون ضعیت‌ترین مجلس بعد از انقلاب بوده است کمک کرد‌ه به دور از منافع شخصی و اینکه رسالت و وظایف نظارتی‌شان بسیار کم شده بود جریان‌های اصلاح‌طلبی به این نتیجه رسیده بودند که اختلافات را کنار گذاشته و کف مطالبات را داشته باشند با همه این موضوع که اصلاح‌طلبی یک پروسه است بایدو گام‌ها را با درایت و صبوری قدم به قدم بردارند و نباید اختلافات درونی سبب مشکلاتی برای مردم شود. در شرایط فعلی که فشارهای اقتصادی بحث بیکاری، معضلات اجتماعی دامنگیر قشر متوسط و پایین جامعه است دامن زدن به اختلافات سیاسی هزینه مردم را بالا می‌برد. این وظیفه و رسالت جریان اصلاح‌طلبی بود. اما طرف دیگر قضیه یعنی تا حدود 90 درصد موضوع آن مردم‌‌اند کی باید به جریان‌های سیاسی و به ویژه اصلاح‌طلبی اعتماد کنند و شرایط انتخاب شایسته را فراهم دارد. هر چند روزهای اول انتخابات فضای کلان شهر تهران انتخاباتی نبود اما هر چقدر به روز انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم این فضا داغ‌تر می‌شود و امیدوارم با حضور حداکثری مردم ایران انتخاباتی در شان این مردم داشته باشیم. الحمدلله لیست موجود در کشور لیست توانمند، خوب و شایسته‌ای است که شرایط گردش نخبگان را فراهم کرده است و هرکدام از نامزدهای جریان اصلاح‌طلبی در حد و اندازه نیروهای درجه یک این جریان که فرصت حضور در این رقابت را نداشته‌اند هستند.
ما در شهرستان‌ها نگرانی از بابت حضور مردم نداریم و امیدواریم که مجلس دهم مجلس اصلاح‌طلب و معتدل باشد.

*نظر شما در مورد آقای کواکبیان چیست؟
من توفیق 12 سال آشنایی با ایشان را دارم شخصیتی سلیم‌النفس، تشکیلاتی، پاک‌دست و با قدرت تعامل بالا، شجاع دارای صراحت لهجه و آماده هزینه برای مردم است. وی چهره‌ای شناخته شده است و از نیروهای تاثیرگذار در جریان اصلاح‌طلب است که به تنهایی قدرت یک فراکسیون را در مجلس دارند.
اگر دوستان اصلاح‌طلب در کنار ایشان توفیق حضور در مجلس را داشته باشند مطمئنا پرچم‌دار مبارزه با موضوع فساد اقتصادی که یکی از معضلات دامن‌گیر کشور است خواهند بود.
با توجه به نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته است اقبال عمومی نسبت به ایشان بسیار بالاست و قطعا ایشان یکی از چهره‌های پیروز انتخابات 7 اسفند است چراکه در دل مردم ایران‌زمین جای دارد.
انتخابات روز هفتم اسفند یک ضرروت سیاسی است که برای تغییر شرایط موجود همه باید به پای صندوق رای بیایند. کسانی که از شرایط موجود و ضعیت اقتصادی کشور نقد دارند 7 اسفند بهترین فرصت برای مشارکت است. اگر در گذشته جریانات اصلاح طلبی کمتر اجماع داشتد در این دوره علیرغم تمام مشکلات کاری کارستان کردند. بیایید 7 اسفند با حضوری حداکثری کشور را در مقابل تهدیدات داخلی و خارجی بیمه کنیم.
کد مطلب: 154