دبیرکل حزب مردم سالاری:

هر خواستن، یک برخاستن می خواهد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
دکتر مصطفی کواکبیان نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور درمیان جمعی از بازاریان بازار آهن تهران با اشاره به اهمیت انتخابات این دوره از وضعیت فعلی گلایه کرد. به اعتقاد او این وضعیت اقتصادی در شان ملت ایران نیست و باید تغییر در آن ایجاد شود.
دکتر مصطفی کواکبیان نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور درمیان جمعی از بازاریان بازار آهن تهران با اشاره به اهمیت انتخابات این دوره از وضعیت فعلی گلایه کرد. به اعتقاد او این وضعیت اقتصادی در شان ملت ایران نیست و باید تغییر در آن ایجاد شود. به اعتقاد او مردم هم از این وضع راضی نیستند و می‌خواهند که تغییری ایجاد شود اما به گفته کواکبیان، برای این خواستن باید یک برخاستن هم در کار باشد.
به گزارش اپیگاه خبری فریادگر، دبیرکل حزب مردم سالاری، روز چهارشنبه پنجم اسفندماه در حضور جمعی از بازاریان آهن تهران سخنان خود را با اشاره به وضعیت جامعه و نیاز به بهبود وضعیت آغاز کرد و گفت: 7 اسفند حماسه دیگری در تاریخ ایران رخ می‌دهد و از چند جهت حایز اهمیت است. شاید اولین انتخاباتی باشد که سران سه قوه در آن شرکت دارند، اولین انتخابات بعد از برجام است و اولین انتخابات دولت دهم است. از سویی مجلس خبرگان رهبری از اتفاق‌های مهم این روز است. در این روز مردم بار دیگر باید نشان دهند که حرف‌های زیادی را برای گفتن دارند.
وی ادامه داد: وضعیت موجود در شان ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران نیست. باید مردم ایران در تعیین آینده خود گام بردارند. اگر می‌خواهند تغییری در زندگی خود ایجاد کنند باید حضور به هم رسانند. اگر می‌خواهند که مطمئنان همین‌گونه است باید حضور حداکثری را در انتخابات داشته باشم.  البته این خواستن یک برخاستن هم می‌خواهد.لذا باید تلاش کنیم که در وضعیت فعلی یک تغییری ایجاد شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به آمارهای ارائه‌شده از سوی وزارت کشور گفت: اگر می‌خواهید وضعیت فعلی باقی بماند و ادامه داشته باشد به‌پای صندوق‌های رأی نیایید. اما اگر از وضعیت فعلی ناراضی هستید حتماً به‌پای صندوق‌های رأی بیایید و به این افرادی که دوازده سال است در مجلس هستند رأی ندهید. وضع به شکلی است که اگر مشارکت نکنیم بدتر از این می‌شود.
دکتر کواکبیان با مخاطب قرار دادن بازاریان بازار آهن تهران گفت: شما در عرصه کسب‌وکار و اقتصاد هستید. دولت تلاش کرده مقدار زیادی گرانی و تورم را مهار کند اما از طرف دیگر بنگاه‌های اقتصادی همچنان دچار رکود هستند. تا فعالیت‌های اقتصادی شکل نگیرد نباید انتظار داشت که اشتغال و رونق اقتصادی شکل بگیرد. باید بدانیم که ریشه اکثر مسائل جامعه، اقتصادی است و این زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
نامزد انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به آرمان‌های امام و انقلاب بیان کرد: 37 سال پیش مردم ایران انقلابی را پایه‌ریزی کردند که از اهداف آن جامعه اسلامی الگو و پیشتاز برای دنیا و یا حداقل برای کشورهای اسلامی، بود. ما در افق چشم‌انداز 20 ساله که ده سال آن طی شده است هدفمان این بوده که کشور برتر اقتصادی در خاورمیانه و دهمین کشور در سطح دنیا باشیم. آیا با این وضعیت این اتفاق خواهد افتاد؟
وی در ادامه گفت: البته نباید دستاور های انقلاب را نادیده گرفت. اما مجموعه شاخص‌ها نگران‌کننده است. مردم باید مسئولینی داشته باشند که این مسائل برایشان ملموس باشد و در این راستا عمل کنند که متأسفانه مجالس سه‌گانه 7 و 8 و 9 در این راستا عملکرد خوبی ندارند. در مجلس هشتم اقلیت بودیم اکنون هم اگر در مجلس اقلیت باشیم نهایتاً فریادگر مطالبات مردم می‌شویم. هرچقدر هم بزرگ باشیم فقط می‌توانیم مانع مصوبات رقیب باشیم.
نماینده دوره هشتم شورای اسلامی با اشاره به فعالیت‌هایش در مجلس هشتم گفت: باوجودی که در مجلس هشتم ما اقلیت بودیم اما بنده 87 طرح را ارائه کردم که متأسفانه تنها سه طرح از میان آن‌ها تصویب شد. مثلاً زمانی که دکتر احمدی‌نژاد 280 میلیون دلار به بولیوی داد من طرح تحقیق و  تفحص از صندوق ارزی را مطرح کردم که حدود 5 ماه بر روی آن کارکردیم به شکلی که صدایشان درآمد که آقا چه می‌خواهید؟ متأسفانه در آن زمان برای کم داشتن دو رأی موفق به تصویب آن نشدیم.
کواکبیان در ادامه گفت: من یکی از افرادی بودم که در زمان مطرح‌شدن هدفمندی یارانه‌ها گفتم که 30 درصد این درآمدها باید برای بخش تولید صرف شود درصورتی‌که یک ریال آن را در این راستا هزینه نکردند. بازاری می‌خواهد با شرافت زندگی کند. بسیاری از بازاری‌های ما حتی از علما مسائل شرعی مربوط به کسب‌وکار را بهتر بلدند و حواسشان جمع است که خلاف شرع عمل نشود.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی آشفته در دولت احمدی نژاد گفت: در این شرایط در جامعه بابک زنجانی‌هایی پیدا می‌شود که یازده هزار میلیارد دلار می‌برد و هیچ‌کسی از او پرسشگر نیست. این مجلسی که باید مو را از ماست بیرون بکشد در آن زمان کجا بوده و چه نظارتی داشته است؟ البته مجلسیانی که خودشان پاک دست باشند و هدیه کارت‌های سعید مرتضوی را دریافت نکرده باشند می‌توانند در مقابل اختلاس‌ها بایستند.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اقدامات دولت و تبلیغات منفی صداوسیما گفت: تلویزیون ما در دست افراد خاصی است و بیان کننده دیدگاه یک طیف خاص در جامعه است. ما نیاز به رسانه خصوصی داریم که بتوان صدای دیگر دیدگاه‌ها در جامعه شنید شود. در یک جامعه باید صداها مختلفی شنیده شود.
وی در ادامه اشاره کرد: نیروهای متخصص ما امروزه در حال خروج از کشور هستند. اساتید ما، کارگران ماهر ما که الآن نیاز است از آن‌ها استفاده شود، از کشور خارج می‌شوند. درحالی‌که اگر از تولیدات داخلی حمایت کنیم می‌توانیم شرایط را برایشان فراهم کنیم. اصلاً مفهوم اقتصاد مقاومتی همین است که به تولید و اقتصاد توجه کنیم. یعنی اقتصاد درون گرا و برون‌زا داشته باشیم.باید دست بر روی زانوی خودمان بگذاریم و تولیدات داخلی داشته باشیم.
وی در پایان با اشاره به اهمیت تولید و صادرات گفت: از اساسی‌ترین مشکلات ما این است که اقتصاد ما به نفت وابسته است و هر زمانی که قیمت نفت سقوط می‌کند ما هم به مشکل جدی بر می‌خوریم. درحالی‌که اقتصاد باید به تولید وابسته باشد و درآمدهای نفتی باید خرج زیرساخت‌ها یا در صندوق ذخیره ارضی حفظ شود
کد مطلب: 153