دکتر کواکبيان در همايش ائتلاف اصلاح‌طلبان و حاميان دولت:

مجلسي مي‌خواهيم که در برابر اختلاسهاي ميلياردي، فقر و فساد و تبعيض و اسيد پاشي و... سکوت نکنند

تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم سالاري و کانديداي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌در همايش بزرگ ائتلاف اصلاح‌طلبان و حاميان دولت در شامگاه شنبه يکم اسفند با اشاره به ائتلاف صورت گرفته بين اصلاح‌طلب‌ها و حاميان دولت بيان کرد: به آن‌هايي که مي‌گويند ليست ائتلافي، ليست بي‌بي‌سي و... است، عرض مي‌کنم تکيه اين ليست مردم هستند و مردم پشتوانه هر گروهي باشند، آن گروه وابسته به قدرت‌هاي خارجي نيست.
به گزارش پايگاه خبري فريادگر، عصر روز شنبه يکم اسفند در محل سالن ورزشي حجاب دکتر کواکبيان در همايش ائتلاف اصلاح‌طلبان و حاميان دولت سخنان خود را با شعر:
مي‌فروشي گفت کالايم مي‌است
رونق بازار من ساز و ني است
من خميني دوست مي‌دارم که او
هم «خم» است و هم «مي» است وهم «ني» است
به ياد خميني کبير و يادگار امام آغاز کرد و ضمن ابراز تأسف از عدم احراز صلاحيت سيد حسن خميني و تسليت ايام فاطميه گفت: ما مي‌خواهيم شأن مجلس را که در اين سه دوره به دون کشيده شده است برگردانيم. مجلسي که حتي محمود احمدي‌نژاد گفت در رأس امور نيست.
دبير کل حزب مردم‌سالاري گفت: مجلس ريل‌گذار امور است. ما مجلسي مي‌خواهيم که به 11 ميليون حاشيه‌نشين توجه کند، شرايط را براي ازدواج نه ميليون جوان دم بخت فراهم کند، مجلسي مي‌خواهيم که مشکلات 5 ميليون بيکار و 2و نيم ميليون معتاد را در نظر بگيرد. چرا بايد در تهران 3000 کارتن خواب را شاهد باشيم؟


وي با اشاره به ‌هدر دادن حدود 750 ميليارد دلار در دولت قبلي گفت: اين هزينه‌ها صرف علم کردن بابک زنجاني‌ها شدند. مجلسي مي‌خواهيم در برابر اختلاس‌ها سکوت نکند. براي پديده‌هاي اجتماعي اسيدپاشي کميته تشکيل دهد. مجلسي که در برابر ممنوع‌التصوير بودن و ممنوع بيان بودن سکوت نکند. مجلسي که اقتدار ملت را به جهانيان نشان دهد نه ملت را با کميسيوني مانند برجام ذليل نشان دهند.
کانديداي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌در اشاره به ائتلاف صورت گرفته بين اصلاح‌طلب‌ها و حاميان دولت بيان کرد: به آن‌هايي که مي‌گويند ليست ائتلافي ليست بي بي سي و... است، عرض مي‌کنم تکيه اين ليست مردم هستند و مردم پشتوانه هر گروهي باشند، آن گروه وابسته به قدرت‌هاي خارجي نيست. آن‌هايي که قدرت و ثروت را دارند ممکن است وابسته شوند.کواکبيان با قرائت اين بيت شعر «قدي که بهر خدمت مردم علم شود / بهتر ز قامتي که به محراب خم شود» گفت: ما آمده ايم تا نداي مطالبات مردممان باشيم. وي در پايان خطاب به کساني که به اصلاح‌طلب‌ها تهمت مي‌زنند، گفت:ما را نفوذي مي‌خوانند. من با صداي بلند در مجلس هشتم گفتم اصلاحات زنده است چون مردم مي‌خواهند. با قدرت مي‌گويم فتنه‌گر خودتان هستيد. ما افتخارمان اين است با تکيه به خط امام و در چارچوب نظام پيگير مطالبات مردم هستيم.


عارف خطاب به مردم تهران :
روز هفتم اسفند به مسافرت نرويد


دکتر محمدرضا عارف رئيس شوراي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان نيز در اين برنامه گفت:خواهش مي‌کنم روز هفتم اسفند به مسافرت نرويد، به‌پاي صندوق‌هاي رأي بياييد اگر مي‌خواهيد تفکر اصلاحات شروع شود و خدمتگذاران شما در مجلس پيگير اجراي قانون شوند. عارف سخنان خود را با ابراز خرسندي از حضور در جمع خطاب به مخاطبين سخنان خود را آغاز کرد و گفت: بايد بدانيد که حضور شما به معناي به فرجام رسيدن برجام‌هاي بعدي خواهد بود. حضور شما مقدمه تشکيل مجلسي در رأس امور است، مجلسي که پيگير مطالبات مردم است، مجلسي که اولويتش مسائل امنيتي، اجتماعي، اعتياد و تمامي‌مشکلات مردم کشور ازجمله فرهنگيان است. حضور شما مقدمه تشکيل مجلس اميد است.
رئيس شوراي سياست‌گذاري اصلاح‌طلب‌ها در ادامه با اشاره روند تشکيل ائتلاف اضافه کرد: پيام شما در خرداد 92 ائتلاف بود که آن را انجام داديم و پيام فعلي شما گام دوم ائتلاف است که بايد ادامه بيابد.
ما صداي شما را شنيديم و به اين‌سو حرکت کرديم. وي با اشاره به نقش مردم درروند ائتلاف بيان کرد: براي رسيدن به وحدت براي نخستين بار شوراي سياست‌گذاري اصلاحات تشکيل شد و همه اصلاح‌طلب‌ها به زير يک چتر واحد درآمدند. اين کانديداي مجلس دهم در ادامه گفت: ميدانيم حضور حداکثري شما پشتوانه آينده است. رقابت با رقيب را در چارچوب نظام در دست داريم.
اولويت دادن به جوانان و زنان و توجه به مطالبات مردم در يک برنامه 128‌بندي را در نظر گرفته‌ايم.
شعار اصلي ما در انتخابات اميد، آرامش و رونق اقتصادي است. عارف سخنان خود را بابيان پيروزي در ائتلاف دوم در اسفند 94 ادامه داد و گفت: گام اول ائتلاف را با توکل به خدا و حضور مردم پشت سر گذاشتيم. اين راه بايد ادامه بيابد و اين خواسته همه‌کساني است که دغدغه نظام رادارند. ما به سبب اشتراکاتي که با حاميان دولت داريم ائتلاف کرديم.
سر ليست گروه ائتلافي اصلاحات و حاميان دولت با اشاره به مزين بودن ليست مذکور به شانزده ايثارگر و هشت خانم گفت: من افتخار مي‌کنم که بنده حقير سر ليست اين گروه و سخنگوي آن هستم. اميدوارم در اسفند 94 با رأي حداکثري مردم به تمام اين 30 نفر و 16 نفر ليست خبرگان آقاي‌هاشمي‌شاهد برجام‌هاي متعدد در ارتباط با معيشت مردم، اقتصاد، فرهنگ و... باشيم. وي در ادامه گفت: مجلسي تشکيل مي‌دهيم که با استفاده از متخصصان و کارشناسان از برنامه‌هاي پيشرفت دولت حمايت کند و مشکلات جوانان، معلمان، کارگران، کشاورزان و... را حل کند. در مسير اميد حرکت کند، ما با اميد زنده‌ايم، زنده‌باد اميد، زنده‌باد اصلاحات، زنده‌باد جمهوري اسلامي. اين کانديداي اصلاح‌طلب گفت: خط قرمز ما حقوق مردم و آرمان‌هاي امام است. افتخار ما اين است که در هشت سال دولت اصلاحات حتي يک مدير هم فساد مالي نداشت. ما دلسوزتر از اصلاحات در کشور نمي‌شناسيم. ما اخلاق مدار هستيم و براي پيروزي به‌تحقير رقيب نمي‌پردازيم. وي در پايان سخنان خود با اشاره به نگه‌داشتن حرمت دهه فاطميه گفت:وعده ما روز هفتم اسفند در پاي صندوق‌هاي رأي. خواهش مي‌کنم روز هفتم اسفند به مسافرت نرويد، به‌پاي صندوق‌هاي رأي بياييد اگر مي‌خواهيد تفکر اصلاحات شروع شود و خدمتگذاران شما در مجلس پيگير اجراي قانون شوند.
 
کد مطلب: 146