حمله نیروهای خودسر به سخنرانی کواکبیان در مسجد ابوذر

تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
سخنرانی دکتر مصطفی کواکبیان نامزد اصلاح طلبان در دهمین دوره انتخابات شورای مجلس اسلامی تهران با حمله نیروهای خودسر مواجه و با گاز اشک آور از میهمانان خانه خدا استقبال شد.
سخنرانی دکتر مصطفی کواکبیان نامزد اصلاح طلبان در دهمین دوره انتخابات شورای مجلس اسلامی تهران با حمله نیروهای خودسر مواجه و با گاز اشک آور از میهمانان خانه خدا استقبال شد.
به گزارش پایگاه خبری فریادگر، در شامگاه پنج‌شنبه 29 بهمن‌ماه بنا بر برنامه اعلام‌شده، دکتر مصطفی کواکبیان نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تهران مدعو مسجد جامع بلوار ابوذر بود. قرار بر این بود بعد از اقامه نماز مغرب و عشا وی درباره برنامه‌های خود و اصلاح طلبان برای مجلس آینده سخنرانی کند.
در بدو ورود وی به مسجد که مقارن با بانگ الله‌اکبر اذان بود، برخی از نیروهای خودسر به وی هتاکی کردند و از او خواستند که محل را ترک کند.
بعد از اقامه نماز و در ابتدای شروع سخنرانی، حجت الاسلام طلائیه امام جماعت مسجد مذکور برای دعوت از دکتر کواکبیان به‌منظور ایراد سخنرانی خود با اشاره به خرسندی‌ خود برای دیدن چهرهای جدید در مسجد گفت: این مسجد میزبان افراد زیادی از جناح‌های مختلف مانند آقایان مصباحی مقدم، حائری شیرازی و. .. بوده است. روال کار مسجد بدین شکل است که ما به نیابت مردم از کاندیداها دعوت می کنیم و از آن‌ها پرسیده می‌شود که برنامه شما برای مجلس آینده چیست؟
وی در ادامه افزود: اگر کاندیدا از نمایندگان دوره‌های قبلی بوده است می گوید چه اقداماتی را در مجلس انجام داده است؟ شما که از مردم تقاضای رأی دارید باید به نفع مردم گام بردارید. در همین حین افرادی در میان جمعیت به پا خاستند و خطاب به امام جماعت و دیگر مدعوین با دادن شعارهایی جو مسجد را متشنج کرده و به‌سوی امام جماعت حمله‌ور شدند و تریبون او را از او گرفتند. باوجود تمام شلوغی و بی‌نظمی و بی‌حرمتی‌هایی که این افراد به وجود آورده بودند، امام جماعت مسجد مدام به آن‌ها تذکر می‌داد که حرمت مسجد را نگه‌دارید. آنها دوربین و موبایل عکاس حاضر در مسجد را نیز گرفته و عکسهای آن را ضبط کردند.
در ادامه این درگیری‌ نیروهای خودسر برای به هم زدن مراسم، گاز اشک‌آور درون مسجد رها کردند که موجب آزار و اذیت نماز گزاران و حضار در مسجد شد و سرانجام مصطفی کواکبیان بدون انجام سخنرانی مجبور به ترک مسجد شد.
کد مطلب: 142