دبيرکل حزب مردم سالاري در نشست مشترک با دکتر عارف در همايش راي به بيدارها در دانشگاه علامه طباطبايي؛

چون نظام را دوست داريم مي‌خواهيم در جامعه اصلاح ايجاد کنيم

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۴
Share/Save/Bookmark
 
دبيرکل حزب مردم‌سالاري گفت: خودم جانباز انقلاب هستم اما مي‌گويند نظام را قبول ندارم‌؛ نظام مال ما است و چون نظام را دوست داريم مي‌خواهيم اصلاح کنيم و نابساماني‌ها را حل کنيم.
به گزارش ايرنا، مصطفي کواکبيان در همايش راي به بيدارها در سالن بهشتي دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبايي اظهارداشت: اصولگرايان در مورد ما اصلاح‌طلبان طور ويژه اي بحث مي‌کنند و نظام را متعلق به خود مي‌دانند؛ من بارها گفته ام که چه کسي گفته نظام مال شما است؛ نظام مال ما اصلاح‌طلبان است و مي‌خواهيم اصلاح کنيم.

کواکبيان با اشاره به انتخابات آتي مجلس شوراي اسلامي‌و خبرگان رهبري افزود: انشاءالله رقابت سالمي‌بدون حاشيه مي‌خواهد شکل بگيرد. ديگر سخنران اين همايش محمدرضا عارف رييس شوراي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان بود. اين همايش را انجمن اسلامي‌دانشجويان دانشگاه علامه طباطبايي برگزار کرده.

کواکبيان با اشاره به ارائه فهرست اصلاح‌طلبان براي تهران گفت: تا آخرين لحظات هم احساس مي‌کرديم برخي چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلبان تهران تاييد شوند و به جمع ما بپيوندند ولي اتفاق خاصي رخ نداد. وي همچنين گفت: اصلاحات يک پروسه است و نبايد آن را پروژه ديد و لازم است در حد توانمندي‌ها پيش رفت و مسير اصلاحات هم بايد جنبه الهي داشته باشد. اگر همه چيز دست ما بود شايد وضعيت جور ديگري مي‌شد. کواکبيان گفت: اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات آتي پيروز شوند بخشي از آن به خاطر لطف خداست. مردم هم بايد پاي صندوق‌هاي راي حاضر شوند و نماينده خود را انتخاب کنند. کواکبيان ادامه داد: نوع نگاه حکومت به انتخابات، نگاه امانتي است و آنهايي که ردصلاحيت شده اند ناراحت نباشند؛ آنهايي که تاييد شدند بايد ناراحت باشند، چون بايد امانتدار باشند.وي ادامه داد: از همه کانديداهاي ردصلاحيت شده درخواست مي‌کنم تقويت کننده فهرست ائتلاف باشند. دبير کل حزب مردم‌سالاري اظهار داشت: در مجلس هشتم شاهد بودم که برخي از نمايندگان و کانديداها در سه مورد از آقاي رحيمي‌پول گرفتند و آقاي رحيمي‌به من هم گفت که چرا به ما گير مي‌دهيد و من گفتم چون شما پاکدست هستيد خواستيم تبرئه شويد.

وي افزود: يک پول را هم موقعي که مرحوم کردان مي‌خواستند راي بگيرند به افراد چک مي‌دادند که آقاي کردان يادتان نرود. پول ديگر هم در جريان آقاي مرتضوي بود. اينها حداقل امانتدار نبودند و اگر اين افراد بخواهند دوباره به مجلس بروند هيچ تحولي در عرصه‌هاي مختلف نداريم. اينگونه آدم‌ها هيچ وقت به دولت قبلي کاري نداشتند و در مقابل فسادها خاموش بودند اما الان آنها طلبکار شده اند که چرا دولت فعلي رفته هواپيما خريده است.

کواکبيان گفت: اينکه دولت چرا هواپيما خريد، اولا دولت نخريده شرکت‌ها خريده اند. در ثاني هواپيماهاي موجود فرسوده شده اند، چرا آن موقع که سنگ پا، جانماز و ميخ طويله از چين وارد مي‌شد يادتان نبود اما الان نگران شديد. کواکبيان گفت: ما مطمئنيم اگر 60 درصد مردم تهران راي دهند تمام اين ليست (ليست اصلاح‌طلبان) راي مي‌آورند و آنها (اصولگرايان) راي نمي‌آورند.
وي گفت: ما به دنبال تغيير ترکيب مجلس هستيم و بايد يک خانه تکاني در مجلس صورت بگيرد.
کواکبيان ادامه داد: کساني که اصولگرا هستند و ما مي‌دانيم چقدر تابع اصولند، همه چيز را مال خود مي‌دانند؛ اسلام‌، نظام و رهبري را مال خود مي‌دانند. من بارها گفته ام نظام مال ما اصلاح‌طلبان است و چون نظام را دوست داريم مي‌خواهيم اصلاح شود.
 
کد مطلب: 141