دکتر مصطفی کواکبیان در مسجد موسی بن جعفر (ع) نظام آباد:

نمایندگانی می خواهیم که وارسته باشند نه وابسته

برخی در مجلس جا خوش کرده اند/ احمدی نژاد بی نظم اقتصادی بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
دکتر مصطفی کواکبیان گفت: نمایندگانی می خواهیم که وارسته باشند نه وابسته. در شرایط فعلی اگر بخواهیم تحولی در زندگیمان رخ بدهد باید این افرادی که در مجلس هستتند را تغییر دهیم و یک خانه تکانی کنیم.
دکتر مصطفی کواکبیان گفت: نمایندگانی می خواهیم که وارسته باشند نه وابسته. در شرایط فعلی اگر بخواهیم تحولی در زندگیمان رخ بدهد باید این افرادی که در مجلس هستتند را تغییر دهیم و یک خانه تکانی کنیم؛ برخی از این افراد سه دوره یعنی دوازده سال در مجلس جا خشک کرده اند و اگر می خواستند کاری کنند در این مدت کرده بودند اما واقعیت این است که نمی توانند کاری کنند.

دبیر کل حزب مردم سالاری شامگاه دوشنبه 26 بهمن با حضور در مسجد موسی ابن جعفر (ع) نظام آباد واقع در خیابان سبلان شمالی در جمع نمازگزاران سخنان خود را با اشاره به حدیثی قدسی آغاز کرد و گفت: در این حدیث قدسی خداوند پیامبر را مورد خطاب قرار می دهد و می فرماید: «ای پیامبر بدان که اگر تو نبودی نظام هستی هم نبود و اگر علی نبود تو را هم نمی آفریدم.» این حدیث در بسیاری از کتب اهل سنت هم نقل شده است. امروزه داعشی ها فتوا می دهند که هر نفر اگر هفت شیعه را سر ببرد به بهشت می رود، من نمی دانم با این حدیث چه کار می خواهند بکنند.
وی ادامه داد: آنهایی که امکانات مالی شان را از آل سعود می گیرند و شبکه های مختلف را در اختیار دارند و مدت ها نفت بعضی از پالایشگاههای عراق را در اختیار داشتند و درآمد‌های هنگفتی را به جیب زدند این گونه آدم ها چگونه می توانند با اعتقادات واقعی کنار بیایند؟ البته معلوم است که این افراد به خاطر پول کار می کنند.
کواکبیان افزود: خداوند می فرماید: «ای پیامبر اگر علی نبود تو را هم نمی آفریدم و اگر فاطمه نبود نه علی و نه تو را می آفریدم.» مفهوم این حدیث این است که حضرت زهرا رمز و راز خلقت است و در واقع امامان معصوم کانال ارتباطی فیض الهی هستند. امامان معصوم واسطه وجود هستند، یعنی اینکه اگر آنها نبودند الان ما هم وجود نداشتیم. درباره امام زمان شنیده اید که اگر نباشد زمین و موجودات وجود نخواهند داشت، درست است که امام زمان الان حضور و ظهور ندارند اما وجود دارند و قطعاً اگر نبود نظام هستی هم نبود. در این حدیث قدسی هم اینگونه است.
دبیر کل حزب مردم سالاری با بیان اینکه بسیاری معتقدند وجود و مقام امام علی (ع) از پیامبران بالاتر است اظهار داشت: معتقدیم که بعد از پیامبر امام علی (ع) بالاترین مخلوق است. درست است که ایشان رسالت ندارد اما صاحب امامت و ولایت است. حضرت زهرا(ص) نیز صاحب ولایت است و همانطور که می دانید ولایت بالاتر از رسالت و امامت است. البته پیامبر(ص) چون همه این مراتب را دارد بالاترین فرد بشریت است. خداوند به اعتبار آیه 124سوره بقره می گوید هنگامی که حضرت ابراهیم همه امتحانات خود را به خوبی پشت سر گذاشت، خداوند به وی گفت: «من تو را امام قرار می دهم.» چرا که حضرت ابراهیم قبلاً پیامبر بود اما خداوند یک مقام جدید می خواهد به او بدهد که امامت است. به همین دلیل است که ما می گوییم امامت بالاتر از رسالت است و ولایت بالاتر از امامت است.
کواکبیان در ادامه سخنانش با اشاره به این که در جامعه ما نیمی از جمعیت زنان هستند گفت: ما معتقدیم که زنان با مردان برابرند. زنی که صاحب ولایت است خداوند می فرماید اگر او نبود نظام هستی هم نبود و بدین ترتیب در واقع ارزش زن را در جامعه نشان می دهد.
وی در بخش دیگری از این مراسم با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات عنوان کرد: ما در آستانه انتخابات بسیار مهمی قرار گرفته ایم و همه مردم باید از آن حمایت کنند و با صندوق های رای قهر نکنند چرا که تجربه نشان داده که هرچقدر مردم در صحنه باشند نظام در مناسبات سیاسی و بین المللی دست بالاتری نسبت به جهانیان دارد. تصور کنید دکتر ظریف در یک طرف و شش کشور قدرتمند دیگر در طرف دیگر بودند. دکتر ظریف نماینده نظام است که مردم پشتوانه آن هستند و این اقتدار نظام ما را می رساند. اگر این اقتدار بخواهد ادامه داشته باشد اراده مردم را نیاز دارد. چرا امام فرمودند میزان رای ملت است؟ چون تداوم نظام به اراده و خواست مردم بسته است و اگر این اراده تداوم پیدا نکند هیچ چیز تداوم نخواهد داشت.
به گفته دبیرکل حزب مردم سالاری، باید افرادی را انتخاب کرد که مشکلات مردم را حل کنند و حداقل به درد یکی از کمیسیون های مجلس بخورند چون مجلس ناظر دستگاه اجرایی است و نباید بی تفاوت باشد.
وی در همین راستا توضیح داد: در مجلس هشتم که بنده حضور داشتم بعضی ها در برابر فساد و اختلاس ها بی تفاوت بودند و از این بدتر برخی ها پول می گرفتند و سکوت می کردند. مثلاً در جریان فوت آقای کردان این اتقاقات را ما شاهد بودیم یا در ماجرایی دیگر سعید مرتضوی با کارت هدیه هایی رای برخی از نمایندگان را عوض کرد. در جریان پرونده بابک زنجانی نیز که یازده هزار میلیارد نفت را برده اما پول ها را نیاورده است مجلس سکوت کرد.
 وی افزود: می خواهم بگویم چرا نمایندگان زمانی که می توانستند کاری بکنند نکردند. همانطور که امام فرمود مجلس در راس امور است و صاحب اصلی نظارت است اما ما مجلسی در راس امور نداشتیم، آدم هایی باید به مجلس بروند که زبانشان بسته نباشد و مشکلی نداشته باشند. آدم هایی باشند که ریگی در کفششان نباشد.
دبیرکل حزب مردم سالاری ادامه داد: بنده فردی هستم که در همان ابتدا تایید شدم چرا که هیچ زمانی غیر شفاف نبودم.
کواکبیان با اشاره به برخورد رضا شاه با مدرس گفت: زمانی رضا شاه یقه مدرس را گرفت و او را به دیوار بهارستان کوبید و به او گفت از جان من چه می خواهی، مدرس در جواب به وی گفت: می خواهم تو نباشی. رضا شاه به مدرس گفت که تو را می کشم و مدرس در جواب گفت: شاید تو بتوانی این کار را بکنی اما بدان که مزار من زیارت گاه مسلمانان خواهد شد اما تو در جایی خواهی مرد که نه آب باشد و نه آبادانی. حرف شهید مدرس اکنون مصداق پیدا کرده، امام بارها تاکید کردند که مانند مدرس انتخاب کنید.
وی با تاکید بر اینکه نمایندگانی می خواهیم که وارسته باشند نه وابسته یادآور شد: در شرایط فعلی اگر بخواهیم تحولی در زندگیمان رخ بدهد باید این افرادی که در مجلس هستتند را تغییر دهیم و یک خانه تکانی کنیم؛ برخی از این افراد سه دوره یعنی دوازده سال در مجلس جا خشک کرده اند و اگر می خواستند کاری کنند در این مدت کرده بودند اما واقعیت این است که نمی توانند کاری کنند.
کواکبیان در بخش دیگری از سخنانش به برجام نیز اشاره ای کرد و افزود: در جریان برجام مقام معظم رهبری آن را تایید کردند و مجلس هم تصویب کرد اما برخی از این نمایندگان هنوز می گویند فتنه برجام و می گویند فروش مملکت بود در حالی که ما تابع ولایت و فرمایشات مقام معظم رهبری هستیم و افتخارمان این است که بتوانیم آن را انجام دهیم.
وی در ادامه با بیان اینکه شما باید به این نتیجه برسید که افرادی به مجلس بروند که مجلس را پاک کنند گفت: حالا این افراد می تواند از هر جناح یا گروه سیاسی باشد، حرف و حدیث های فضای مجازی زیاد است شما باید به درستی انتخاب کنید و اسیر این فضاها نشوید.
بخش دیگری از این نشست به پرسش و پاسخ حاضران اختصاص داشت. کواکبیان در پاسخ به سوالی مبنی بر شرایط اقتصادی موجود گفت: ما الان وضعیت اقتصادی مناسبی نداریم اما باید توجه کرد که هشت سال دولت دست دیگران بود که بخشی از این نابسامانی اقتصادی حاصل بی تدبیری آنها است. البته باید توجه داشت که مثلا برخی از نمایندگان از رئیس جمهور انتقاد کردند که چرا هواپیما خریده اید، در جواب باید گفت هواپیما بهتر است یا سنگ پا خریدن؟!
وی در ادامه به تعریف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه درون زا و برون نگر، یعنی روی پای خودمان بایستیم در عین حال که با بیرون ارتباط و مراوده داشته باشیم. درست است که اقتصاد کشور مشکلاتی دارد اما در این دوسال که از دولت دهم می گذرد هنوز هم وضعیت اقتصادی درست نیست اما انصافاً باید گفت که یک ثبات وجود دارد و مانند قبل نیست که قیمت ها ساعتی عوض می شد.
وی در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه نظرتان درباره آیت الله هاشمی رفسنجانی چیست؟ گفت: بنده ایشان را از یاران امام و مقام معظم رهبری می دانم همانطور که خود ایشان هم اشاره کردند که بهترین گزینه برای رهبری آیت الله خامنه ای هست و آن جمله ای که امام (ره) فرمود که تا زمانی که شما آقایان با هم باشید هیچ خدشه ای به انقلاب وارد نمی شود بر مدعای من کافی است. اما امروزه سایت ها و برخی از جریان ها سعی دارند که بین آنها تفرقه و اختلاف بیاندازند.
دبیر کل حزب مردم سالاری در پاسخ به سوالی دیگری درباره اینکه چرا در مجلس هشتم آنقدر با اقدامات آقای احمدی نژاد مخالف بودید گفت: واقعا آیا می شود با وی موافق بود؟ در همان زمان که 280 میلیارد دلار به بولیوی دادند من معترض بودم که این پول ها را از کجا آورده اید. نمی خواهم بگویم که احمدی نژاد دزدی کرد اما تا بخواهید بی نظمی اقتصادی داشت و به همین دلیل است که می گویم مجلسی باید ایجاد شود که در آن اکثریت عقلانیت ایجاد شود.
وی در ادامه و در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه های پیش بینی شده برای حضور خود در مجلس گفت: قطعاً با توجه به تجربه و تخصصی که دارم هم در حوزه بین الملل، سیاست، فرهنگی، اقتصاد و... فعالیت های خودم را خواهم داشت ولازم می دانم که بگویم در مجلس هشتم 87 طرح را در مجلس ارائه کردم هرچند که برخی از آنها تصویب نشدند اما به هر حال فردی هستم که نسبت به مسائل بی تفاوت نیستم.
کواکبیان در پایان سخنانش تاکید کرد: اگر اصولگرای واقعی داشته باشیم حتماً اصلاح طلب است و همچنین اگر اصلاح طلب واقعی داشته باشیم حتما پایبند به اصولی هست.
کواکبیان سخنان خود را با قرائت این ابیات پایان برد:
سراپا اگر زرد و پژمرده ایم       ولی دل به پاییز نسپرده ایم
چو گلدان خالی لب پنجره         پر از خاطرات ترک خورده ایم
اگر داغ دل بود ما دیده ایم        اگر خون دل بود ما خورده ایم
اگر دل دلیل است ما آورده ایم      همین زخم هایی که نشمرده ایم
دلی سربلند و سری سر به زیر            از این دست عمری به سر برده ایم
 
 
 
کد مطلب: 139