مهندس آرش حبيبي رييس ستاد انتخابات حزب مردم‌سالاري در گفت‌وگو با «مردم‌سالاري» :

مردم هر وقت به صحنه آمدند جريان اصلاح‌طلب پيروز بوده است

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
مهندس آرش حبيبي رييس ستاد انتخابات حزب مردم‌سالاري و عضو دفتر سياسي در گفت‌وگو با «مردم‌سالاري» به تشريح سياست‌هاي حزب مردم‌سالاري در خصوص انتخابا‌ت هفتم اسفند و خط مشي حزب مردم‌سالاري و مشارکت سياسي مردم و فضاي انتخاباتي استان کهگيلويه و بوير احمد پرداخته است.
خط مشي حزب مردم‌سالاري از ابتدا تا‌کنون را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟
خط مشي حزب مردم‌سالاري از ابتداي فعاليت بر آن بوده است که بصورت فعال در تمامي‌انتخابات‌ها شرکت کرده و راه تغيير و انتقال قدرت را فقط از طريق صندوق راي برگزيده است در اين دوره انتخابات نيز بدون هيچ پيش‌شرطي براي تمامي‌290 کرسي مجلس گزينه معرفي کند هر چند به دليل رد صلاحيت‌ها امکان ارائه ليست 290 نفري از بين نيروهاي سطح يک در اکثر حوزه‌هاي انتخاباتي فراهم نيست اما باهمين تعداد از نيروهاي اصلاح‌طلب و معتدلي که وجود دارد امکان رقابت فراهم مي‌باشد مگر در برخي از حوز‌ها که متاسفانه شرايط فراهم نمي‌باشد حزب در قالب شوراي عالي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان ليست انتخاباتي داده است و از نيروهاي فعال خود حمايت مي‌کند.

به نظر شما رد صلاحيت‌ها چه تاثيري بر مشارکت سياسي و جريان اصلاح‌طلبي خواهد گذاشت؟
اعتقاد دارم هر چند بهره گيري از سرمايه‌هاي عظيم اجتماعي با رد صلاحيت‌هاي گسترده و حذف نيروهاي اصلاح‌طلب از ميان رفت اما مي‌توان با نگاه مثبت با اين موضوع برخورد کرد اين مسئله فرصت گردش نخبگان و نيروهاي اصلاح‌طلب در‌جه چندم و جوان را فراهم مي‌آورد و نوعي خانه‌تکاني در جريان اصلاح‌طلبي شکل مي‌گيرد هر چند احزاب بايد در شرايط عادي گردش نخبگان را تجربه کنند .

مشارکت سياسي مردم را در انتخابات پيش رو چگونه تحليل مي‌کنيد؟
انتخابات‌هاي گذشته نشان مي‌دهد مردم هر وقت به صحنه آمدند و مشارکت حداکثري داشته‌اند جريان اصلاح‌طلب پيروز ميدان بوده است. مردم در 7 اسفند دوباره خواهند آمد و با حضور هوشمندانه خود فرصت و مجال يکه‌تازي را از جريان‌هاي تندرو افراطي خواهند گرفت مجلس آينده مجلس اصلاح‌طلب‌ها و نخبگان معتدل خواهد بود.

فضاي انتخاباتي وآرايش حوزه‌هاي انتخابيه استان کهگيلويه و بوير احمد چگونه است؟
در حوزه انتخابيه گچساران‌ جريان اصلاح‌طلبي همچون سال‌هاي گذشته با توجه به عملکرد مثبت خود در تلاش براي فراخوان حضور مردم و تمديد فرصت خدمتگزاري خود است.در حوزه بوير احمد نيز هر چند با رد صلاحيت‌هاي چهره‌هايي که با اقبال عمومي‌روبرو بودند مواجه شديم اما شوراي هماهنگي اصلاحات استان از نيروهاي خوشنام بعنوان گزينه‌هاي جايگزين استفاده کرد که شانس خوبي براي پيروزي در انتخابات دارند.در حوزه کهگيلويه بزرگ جريان اصلاح‌طلبي‌ با اتکا به تجربه گذشته در تلاش براي اجماع بر روي يکي از گزينه‌هاي اصلاح‌طلب است. اميدواريم در اين دوره از انتخابات مجلس سه نماينده اصلاح‌طلب در سه حوزه داشته باشيم.
کد مطلب: 138