دبير کل حزب مردم سالاري :

آل سعود بناي هيچ گونه همکاري با کشورهاي اسلامي ندارد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۲
Share/Save/Bookmark
 
دبير کل حزب مردم سالاري با اشاره به اينکه سازمان همکاري هاي اسلامي بايد هرچه سريعتر يک نشست فوق العاده برگزار کند و بي کفايتي آل سعود را در اداره حرمين شريفين اعلام کند اظهار کرد: به نظر ميرسد آل سعود بناي هيچ گونه همکاري با کشورهاي جهان اسلام ندارد.
مصطفي کواکبيان در گفت‌وگو با ايسنا، در واکنش به شهادت شيخ نمر توسط آل سعود اظهار کرد: آل سعود به دنبال دامن زدن به اختلاف شيعه و سني است و اعدام شيخ نمر هم با همين هدف مرموزانه انجام شده است. و هابيت هيچ اعتقادي به وحدت شيعه و سني ندارد و تمام تلاش خود را مي‌کند تا بين شيعه و سني اختلاف ايجاد کند.
وي در ادامه خاطر نشان کرد: من معتقدم علماي جهان اسلام مراجع تقليد و روشنفکران کشورهاي اسلامي بايد نسبت به اين جنايت واکنش نشان دهند . وزارت خارجه ما هم بايد ديپلماسي فعال تري براي همگرايي کشورهاي اسلامي در محکوميت اين جنايت دنبال کنند. صدها عالم ديني از آل سعود در خواست داشته اند که شيخ نمر را اعدام نکند اما آن‌ها با وقاهت و گستاخي هر چه تمام تر به اين درخواست ها بي اعتنايي کردند.
اين فعال سياسي همچنين با بيان اينکه با روي کار آمدن سلمان در عربستان اختلافات زيادي هم در دولت به وجود آمد گفت: فرزند سلمان خود را همه کاره آل سعود مي‌داند و بيشترين خباثت ها هم توسط او ايجاد مي‌شود . سلمان هم از عقل و هوش و زکاوت سياسي برخوردار نيست و حتي گفته مي‌شود او دچار آلزايمر است. اين اتفاقات بر هم ريختگي آل سعود را نشان مي‌دهد. آن‌ها در عراق ، سوريه و يمن شکست خورده اند و براي جبران اين شکست ها اين جنايات را انجام مي‌دهند.
کواکبيان همچنين تصريح کرد: دستگاه ديپلماسي ما بايد از نهادهاي حقوق بشر ، جهاني مطالبه رسيدگي به جنايات آل سعود را داشته باشد. اين نهادها به کوچکترين اتفاقاتي در هر کشور داد و فرياد مي‌کنند اما اکنون که آل سعود در کنار شيخ نمر افراد ديگري را هم اعدام کرده است آن‌ها سکوت کرده‌اند. بنابراين علاوه بر جهان اسلام نهادهاي حقوق بشر هم بايد به خود بيايند. از سويي کشورهاي مدعي حقوق بشر مثل آمريکا و قدرت هاي غربي بايد خجالت بکشند که از سوي اعلام کنند طرفدار حقوق بشر هستند و از سويي در مقابل اين جنايات سکوت کنند.
وي در پايان با اشاره به اينکه علماي جهان اسلام بايد براي اداره صحيح حرمين شرفين فکري کنند زيرا آل سعود نشان داده که هيچ کفايتي براي اين کار ندارد گفت:‌ما در حزب مردم سالاري اين جنايات را محکوم مي‌کنيم.
 
کد مطلب: 126