دبير کل حزب اصلاح‌طلب مردم‌‌سالاري در دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد مرودشت:

اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبي حذف شدني نيستند

تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
مصطفي کواکبيان در همايش مجلس آرماني که به همت تشکل دانشجويي انجمن اسلامي دانشجويان نوانديش در دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرودشت برگزار شد اظهار داشت: مجلس آرماني دنبال کردن مجلس تخصصي است و بايد نمايندگان متخصص داشته باشيم که بسيار مهم است.
دبير کل حزب اصلاح‌طلب مردم‌سالاري ادامه داد: درست است مجلس مي‌تواند کارشناس و مرکز پژوهش‌ها داشته باشد ولي مهمتر اين است که خود نمايندگان کارشناس باشند. چون اينقدر گرفتار حوزه‌هاي انتخابيه هستند که ديگر وقت مطالعه نظرهاي کارشناسي نيست‌. نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي‌تصريح کرد: چرا اينقدر جلسه علني زياد است؟ بايد در کميسيون‌هاي تخصصي بررسي شود و بعد پخته به صحن علني بيايد.
وي به مذاکرات هسته اي اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مذاکراتي که مورد تاييد رهبري و مجلس و دولت است جاي تعجب است که هنوز عده‌اي دلواپس هستند.
کواکبيان افزود: ما مجلس شجاع و نمايندگان شجاع مي‌خواهيم مثل مدرس مگر مدرس چه داشت‌؟ با شجاعت حرفش را با شفافيت مي‌زد‌.
وي ادامه داد: آن‌هايي که بند جيب شان شل است نمي‌توانند شجاع باشند آنهايي که محافظ کار مي‌شوند بند جيبشان شل شده است که حرفشان را نمي‌زنند. دبير کل حزب مردم‌سالاري خاطر‌نشان ساخت: ما نمايندگان مدرس‌وار مي‌خواهيم هم در مقابل خارجي‌ها و هم در داخل کشور نمايندگان مانند مدرس مي‌خواهيم.
اين عضو ارشد اصلاحات عنوان داشت: قوه قضاييه فرموده خاتمي ‌ممنوع‌التصوير است خب اين بر چه اساسي است براساس کدام مصوبه شوراي امنيت ملي است و يا مجلس قانوني در اين خصوص تصويب کرده است‌؟
مصطفي کواکبيان ابراز کرد:12 سال که سه دوره مجلس را اصولگرايان به دست گرفتند با تحصن مجلس ششم موافق نبودم ما اصلاح‌طلبان بي‌تقصير نيستيم. در مجلس نهم قهر کرديم که کار‌ زشتي بود ولي حزب مردم‌سالاري اين کار را نکرد و ليست سراسري داد.
نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي‌گفت: اين بار تجربه کرديم نه اختلاف کنيم و نه قهر کنيم من اصلاح‌طلبي اعتدالگرا هستم.
وي با اشاره به حرف اينکه انتخابات بايد بين اصولگرا‌ها بچرخد اشتباه است، افزود: اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبي حذف شدني نيستند، چون ما اين نظام را دوست داريم ‌مي‌گوييم بعضي جاها بايد اصلاح شود.
کواکبيان ابراز کرد: بايد پرچم دار مبارزه با مفاسد اقتصادي بشويم براي وام ازدواج سه ميليوني جوانان مي‌گويند کم داريم بعد يازده هزار ميليارد پول نفت را بابک زنجاني برداشته و کسي نمي‌داند کجاست‌؟
من معتقدم آقاي احمدي نژاد پول‌ها را به خانه نبرده است ولي با بي‌انضباطي مالي فکر مي‌کرد پول قلک خصوصي‌اش است بايد هزينه کند و متاسفانه مجلس هم هيچ نظارتي نداشت.
وي در پاسخ به سوال‌‌ يکي از دانشجويان که حقوق يک نماينده حدود پنج ميليون است پس چطور ميلياردي هزينه مي‌کنند گفت: ما دنبال دوتا راي حلال هستيم و دوتا راي حلال بهتر از دوميليون راي حرام است و واقعا ناپسند است که پول‌هايي کثيف وارد انتخابات مي‌شود. ولي بايد اين مسايل کنترل شود. اين استاد دانشگاه افزود: مشکل ما اين است فرهنگ اصلح و احسن تضعيف شده است و کسي که کارش اين نيست نبايد به اين عرصه ورود کند.
وي ‍‍‍‍‍‍ تصريح کرد:در مورد مسائل 88سه نکته داشتم همان موقع هم گفتم تخلف شده ولي تقلب نشده است چون بنده مستند صحبت مي‌کردم که به مذاق برخي اصلاح‌طلبان خوش نيامد. کساني که آمدند کارهاي براندازي داشتند اصلاح‌طلب نبودند بلکه از جايي مامور بودند تا اهداف خودشان را به نام اصلاح‌طلب جا بزنند.
کواکبيان ادامه داد: ما بجاي امنيتي کردن موضوع با يک گفت‌وگويي مثل لويي جرگه ايراني موضوع را حل مي‌کرديم هم دولت به رسميت شناخته مي‌شد هم زندانيان آزاد مي‌شدند موضوع رفع حصر يک مصوبه شوراي امنيت ملي زمان احمدي‌نژاد را دارد که بايد برداشته شود تا مشکل حل شود.
وي در پاسخ به سوالي در مورد حضور سيد‌حسن خميني و ‌هاشمي ‌در مجلس خبرگان و اين که آيا رئيس خبرگان مي‌شوند افزود:الان بايد ببينيم چ‍‍‍‍‍ه کسي انتخاب مي‌شود ودليلي براي رد صلاحيت اينها نيست و در مورد سيد حسن آقا به درجه اجتهاد رسيده که ثبت‌نام کردند و مشکلي نيست در مورد اينها و آقاي روحاني که خودشان عضو هستند و دليلي براي رد صلاحيت نيست.
 
 
کد مطلب: 123