دبير کل حزب مردم سالاري در همايش هم انديشي اصلاح‌طلبان:

شوراي نگهبان حال فعلي افراد را در نظر گيرد

تاریخ انتشار : شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
در آخرين روز از ثبت نام انتخابات مجلس دهم، کانون توحيد تهران ميزبان برگزاري همايش بزرگ اصلاح‌طلبان بود که به همت مجمع نيروهاي خط امام(ره) با عنوان همايش خانه‌اي براي ملت و شعار اخلاق، عدالت و آزادي برگزار شد. در اين همايش که چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلب در آن حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد‌هادي خامنه‌اي، دکتر محمدرضا عارف،دکتر مصطفي کواکبيان،خانم الهه کولايي،آقاي علي محمد غريباني، حجج‌الاسلام و‌المسلمين‌هادي غفاري و رسول منتجب نيا و آقاي رحمانقلي قلي زاده سخنراني کردند.
زمان استراحت اصولگرايان فرا رسيده است

دبيرکل حزب مرد‌م‌سالاري نيز در اين همايش گفت: از تمامي‌دست‌اندرکاران انتخابات، نظامي‌ها، انتظامي‌ها، ‌ اطلاعاتي‌ها، امنيتي‌ها خواهش داريم، بگذارند انتخاباتي بي‌حاشيه، مطلوب و در شأن ملت برگزار شود. مصطفي کواکبيان ضمن تبريک هفته وحدت، ولادت حضرت مسيح (ع) و سال نو ميلادي اظهار داشت: بايد تلاش کنيم تا افراد اهل و صالح و کساني که به راستي شايستگي نمايندگي مردم را دارند را به مجلس بفرستيم.
او ادامه داد: تاکيد مقام معظم رهبري بر حق‌الناس بودن راي مردم برگرفته از متن اسلام است و اسلام بدون راي مردم توانايي تشکيل حکومت نخواهد داشت. دبيرکل حزب مردم‌سالاري اضافه کرد: اگر اخلاق در ميان مسوولان نهادينه شود بسياري از مشکلات مرتفع خواهد شد و اگر بخواهيم عدالت را در جامعه نهادينه کنيم بايد اخلاق و آزادي را نيز درنظر بگيريد و اين سه مفهوم لازم و ملزوم يکديگر هستند.
او با اشاره به بخشي از فرمايش‌هاي اميرالمومنين (ع) در خصوص لزوم نقد بالا‌ترين مقام‌هاي هر حکومتي خاطرنشان کرد: ما براي حل مشکلات جامعه اصلاحات را پيشنهاد مي‌کنيم البته اصلاحات کف خياباني نيست بلکه راه اين اصلاح را نيز صندوق‌هاي انتخابات مي‌دانيم و لذا براي مجلس نهم ما تنها حزب اصلاح‌طلبي بوديم که ليست انتخاباتي داديم فلذا ما معتقد هستيم بايد پاي صندوق حاضر شويم و اگر خواستار حفظ استقلال کشور هستيم بايد صندوق راي و مجلس را جدي بگيريم و هم بايد با صندوق راي آشتي باشيم.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري خاطرنشان کرد: راهبرد حق‌الناس بودن راي مردم که بعد از انتخابات 92 در انتخاب پيش‌رو براي نخستين بار مورد توجه قرار خواهد گرفت، بايد جدي‌تر از پيش در نظر گرفته شود و همه مسوولان در راستاي تحقق آن تلاش کنيم. او ادامه داد: بايد تضمين کافي براي اين مساله وجود داشته باشد و راهبرد مهم ديگري که در همين راستا محقق مي‌شود اين است که بتوانيم اکثريت کرسي‌هاي مجلس دهم را به دست بياوريم.به گزارش ايلنا کواکبيان ادامه داد: در يکي از همايش‌ها گفته بوديم تمام 290 کرسي مجلس را مي‌خواهيم و آقاي لاريجاني پيغام داده بود، حداقل يک کرسي را براي من خالي مي‌گذاشتيد و من از اينجا به او اعلام مي‌کنم ما از حضور افراد عاقل استقبال مي‌کنيم و حاضريم تا 90 کرسي را هم به افراد عاقلي مثل آقاي لاريجاني واگذاري کنيم اما اين بار حاضر نيستيم از 200 کرسي ديگر بگذريم چرا که معتقديم اکثريت مجلس بايد در اختيار اصلاح‌طلبان باشد. آن‌ها 12 سال مجلس را در اختيار داشتند و بر روي صندلي‌هاي مجلس جا خوش کردند و حالا زمان آن رسيده که استراحت کنند تا در جامعه تغيير ايجاد شود. او تصريح کرد: ما هيچ مشکلي با اصولگرايان معتدل نداريم و با افراطي‌ها سازش نمي‌کنيم و با 80 و چند نفري که امضا کردند که آقاي ظريف نبايد به مذاکرات ادامه دهد هيچگاه همکاري نخواهيم کرد و معتقديم مردم بايد اين افراد را بشناسند.
کواکبيان اضافه کرد: تخصص‌گرايي، کار کار‌شناسي و روزآمدبودن بايد سرلوحه کار نمايندگان قرار بگيرد و اينکه نماينده‌اي توانايي نگارش انگليسي NPT را نداشته باشد، بسيار نگران‌کننده است و ناراحت کننده‌تر اينکه حدود 60 نفر از نمايندگان پاي آن نامه را امضا مي‌کنند. دبيرکل حزب مردم‌سالاري يادآور شد: نکته مهم ديگر اين است که ما مجلس پاکدستي مي‌خواهيم که امانت دار مردم باشد و اتفاقي آنچه در مجلس گذشته شاهد بوديم و هدايايي که آقاي رحيمي‌به نمايندگان دادند قابل قبول نيست و صحبت اينجاست که در 12 سال گذشته که اصولگرايان نظارت بر امور را برعهده داشتند مشکلات زيادي به وجود آمد و تنها در يک فقره 11 هزار ميليارد تومان توسط بابک زنجاني خورده شد و بحث ما اين است که اين مسبب‌ اين اتفاق‌ها محمود آقاي احمدي‌نژاد بوده و اين يعني حدود 7 هزار ميليارد تومان پول نفت در دست اين فرد است و قول داده آن را تا يک ماه آينده تحويل دهد! او همچنين با اشاره به ممنوع‌التصويري راي هشت ساله دولت اصلاحات حجت‌الاسلام سيدمحمدخاتمي، خاطرنشان کرد: در مورد ممنوع‌التصويري آقاي خاتمي‌ما هر چند رعايت مي‌کنيم اما صرفا به دستور مقامات قضايي است و اين تصميم نه مطابق با قانون است و نه مصوبه‌اي در اين خصوص وجود دارد. اين عضو هيات علمي دانشگاه با اشاره به شجاعت شهيد مدرس تاکيد کرد: بايد مردم افراد مدرس گونه را براي مجلس انتخاب کنند.
کواکبيان در ادامه خطاب به معاون سياسي وزير کشور گفت: خبرهايي داريم که در بعضي از استان‌ها آدم‌هاي خوب معتمدين را حذف و افرادي را به هيأت اجرايي آورده‌اند که دل در گروه دولت گذشته دارند. ما نمي‌گوييم هيأت اجرايي استان‌ها حتماً اصلاح‌طلب باشد، بلکه مي‌گوييم لااقل احمدي‌نژادي‌ها را مسئول نکنيد. دبيرکل حزب مردم‌سالاري همچنين اعلام کرد: تقاضاي ما از شوراي محترم نگهبان اين است که حال فعلي افراد را ميزان قرار دهد، چراکه نمي‌شود، فردي به‌خاطر نامه‌اي که 12 سال قبل امضا کرده، مدام به پاي آن اشتباه بسوزد.کواکبيان در پايان گفت: ‌از تمامي‌دست‌اندرکاران انتخابات، نظامي‌ها، انتظامي‌ها، ‌ اطلاعاتي‌ها، امنيتي‌ها خواهش داريم، بگذارند انتخاباتي بي‌حاشيه، مطلوب و در شأن ملت برگزار شود.
کد مطلب: 120