دبيرکل حزب مردم‌سالاري در مراسم افتتاح دفتر حزب مردم‌سالاري شهرستان زرند:

برنامه‌هاي راهبردي حزب مردم‌سالاري را براي اولويت‌هاي مجلس دهم منتشر خواهيم کرد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۸
Share/Save/Bookmark
 
دبيرکل حزب مردم‌سالاري گفت: من گفته بودم که ما اصلاح‌طلبان 290 کرسي مجلس را مي‌خواهيم که لاريجاني پيغام داد که بابا لااقل يک کرسي براي ما نگه داريد، من گفتم اشکالي ندارد، حالا 90 کرسي به شما مي‌دهيم.
به گزارش گروه سياسي خبرگزاري آنا، مصطفي کواکبيان چهارشنبه شب در نشست اصلاح‌طلبان شهرستان زرند با اشاره به حوادث فرانسه، گفت: کشورهاي غربي باد کاشته‌اند حالا توفان درو مي‌کنند، داعش را خودشان به وجود آوردند و حمايت کردند و حالا به جان خودشان افتاده‌ است.
وي با اشاره به حادثه جنگنده روسيه اظهار کرد: اين حماقت را اردوغان کرد و کار خيلي زشتي بود در بحث حمله به هواپيماي روس‌ها که براي مبارزه با داعش ماموريت داشت، اين حرکت در منطقه خطرناک است و اوضاع را پيچيده مي‌کند.
کواکبيان افزود: بحث سوريه را مي‌شود در سطح طبيعي برطرف کرد، وارد يک بحث‌هاي ديگري مي‌کنند که نگراني جدي دارد و از طرفي آمريکا هم اعلام کرد که ما در کنار ترکيه هستيم و اگر کشاکش نظامي پيدا شود قطعا به نفع منطقه نيست.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري بيان داشت: اردوغان چه احساس توهمي به او دست داده که اين جور فکر مي‌کند که بايد امپراتوري عثماني را مجددا تجديد و پايش را بيش‌از حد از گليمش دراز مي‌کند و با توجه به اينکه انتخابات زودرسي را انجام داده‌اند و نزديک 50 درصد رأي آوردند و ايشان احساس کرد که کل دولت را مي‌تواند در اختيار خودش بگيرد و نيازي به ائتلاف ندارد.
وي خاطرنشان کرد: در هر صورت من مي‌خواستم نگراني خودم را از اين کار ابراز کنم و البته مسئولان ما موضع گرفتند، اما بايد موضع جدي‌تري داشته باشيم نه به خاطر اينکه ما با روس‌ها قصد همکاري داريم به نظر من حرکت ترکيه نوعي حماقت بود و بايد دولت ترکيه عذرخواهي کند.
کواکبيان ادامه داد: همه جا اعلام کرديم، اصلاح‌طلب هستيم، نظام را دوست داريم که بماند، مي‌گوييم اشکالاتي هست که بايد اين اشکالات رفع شود. وي با بيان اينکه راه حل مشکلات کشور انقلاب کردن نيست گفت: يک بار انقلاب کرديم و حالا اصلاحات را بايد در درون اين نظام در چارچوب قانون اساسي و در چارچوب منويات رهبري انجام بدهيم.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري عنوان کرد: عده‌اي آن طرف آب شايد حرف‌هايي هم بزنند، اسمش را بگذارند اصلاح‌طلب، اين به ما هيچ ربطي ندارد ما که اين‌ها را اصلاح‌طلب نمي‌دانيم، اصلاح‌طلب کساني هستند که داخل اين نظام مي‌خواهند، خدمت کنند.
وي تأکيد کرد: اصلاحات با مردم است، يعني اصلاحات از پايين به بالاست، يعني توجه به مطالبات و خواسته‌هاي مردم و نيازهاي مردم بايد يک اصل باشد، لذا با توجه به اين‌ها ما پنج راهبرد در انتخابات پيش رو داريم و راهبرد نخست ما اين است که همه چيز از طريق صندوق‌هاي رأي بايد بگذرد.
کواکبيان تصريح کرد: مشارکت حداکثري مردم راهبرد اصلي اصلاح‌طلبان است، هرچه مردم بيشتر شرکت کنند به نفع ما اصلاح‌طلبان است در شرايطي که به سمت اجرايي شدن برجام مي‌رويم با توجه به اوضاع منطقه هر چه مشارکت مردم بيشتر باشد، ما دست برتري در منطقه داريم و قدرت ملي ما افزايش مي‌يابد، همبستگي ملي ما بيشتر است و مانور بيشتري در عرصه روابط بين‌الملل داريم.
وي با بيان اينکه «بايد اکثريت را در مجلس به دست بگيريم، 12 سال اصولگراها جا خوش کردند، بروند استراحت کنند، بابا يک نفسي تازه کنند»، گفت: من جايي گفته بودم که ما اصلاح‌طلبان کل 290 کرسي مجلس را مي‌خواهيم که شخصي از طرف آقاي دکتر لاريجاني پيغام دادند که بابا لااقل يک کرسي براي ما هم نگه داريد، من گفتم اشکالي ندارد، حالا 90 کرسي به شما مي‌دهيم، اما از 200 کرسي ديگر کوتاه نمي‌آييم.
وي بر اتحاد و انسجام اصلاح‌طلبان تأکيد کرد و افزود: ما نمي‌خواهيم در شهري که يک نماينده دارد، چند کانديداي اصلاح‌طلب داشته باشيم. يک مقدار بايد از خودگذشتگي و ايثار داشته باشيم، لذا بايد نظرسنجي بشود، عزيزاني که رأي ندارند در جاهاي ديگر خدمت کنند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري ادامه داد: آخرين استراتژي ما مسئله برنامه است، مردم در عرصه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي مشکل دارند، خيلي از مردم با 600 يا 700 هزار تومان زندگي مي‌کنند، آيا مي‌شود، زندگي گذراند، تحريم‌ها هم اگر برداشته شود، 30 يا 40 درصد کار انجام مي‌شود، اما 60 تا 70 درصد شاخص‌هاي اقتصادي درون بايد درست بشود. انشاءالله برنامه‌هاي راهبردي حزب مردم‌سالاري براي اولويت‌هاي مجلس دهم را قبل از انتخابات منتشر خواهيم ساخت.
* شايان ذکر است در اين مراسم آقاي دکتر اميري نماينده مردم شريف زرند به تفصيل در مورد عظمت و ارزش‌هاي والاي مردم زرند سخن گفت. دبير مجمع حزب‌الله و پيروان ولايت شهرستان زرند نيز با تاکيد بر جنبه‌هاي ارزشي اصلاح‌طلبان زرند گفت: همه اصلاح‌طلبان ما پيرو امر ولايت هستند مهندس سجاد صفاهاني دبير حزب مردم‌سالاري استان کرمان نيز با تاکيد بر فعاليت دفاتر هشت گانه حزب مردم‌سالاري در شهرهاي کرمان، سيرجان، بردسير، رفسنجان، زرند، کوهبنان، جيرفت و عنبرآباد اظهار اميدواري کرد تا روز انتخابات مجلس دهم دفاتر ساير شهرها نيز فعال شود. وي آقاي علي‌پور را به عنوان دبير حزب‌ مردم‌سالاري شهرستان زرند معرفي کرد
کد مطلب: 115