در برنامه گفت‌و‌گوي ويژه خبري شبکه دو صورت گرفت :

انتقاد کواکبيان از تحريم نمايشگاه مطبوعات از سوي دلواپسان

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
مصطفي کواکبيان درباره حضور نيافتن تعدادي از رسانه‌ها در نمايشگاه مطبوعات گفت که اين دوستان نه اصولگرا هستند و نه دغدعه صنفي دارند، آن‌ها فقط با موضوعات برخورد سياسي مي‌کنند.
به گزارش فريادگر به نقل از خبرآنلاين، مدير‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» که ميهمان تلفني برنامه گفت‌و‌گوي ويژه خبري بود اين سخنان را در پاسخ به صحبت‌هاي عبدالله گنجي مديرمسوول روزنامه جوان بيان کرد.
کواکبيان با بيان اين که يکي از اين روزنامه‌ها در اعتراض به دولت صفحه نخستش را سپيد منتشر کرده، گفت: «يک روزنامه پريروز سفيد چاپ شده. والله اگر ما در طيف روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب اين کار را مي‌کرديم در جا توقيف مي‌شديم. اين مثل يک بنده خدايي است هر چه به طرف مقابل مي‌زد هيچکس به او توجه نمي‌کرد. بعد شروع به خودزني کرد تا ديگران به او توجه کنند.»
مدير‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» ادامه داد: «اين دوستان بالاتفاق با برجام مخالف بودند. بعد ديدند مقام معظم رهبري برجام را تاييد فرمودند. دوستان دلواپس ديدند پس فردا انتخابات است و با اين کارها مي‌گويند ما نيز هستيم ما را هم ببينيد. دکتر انتظامي‌که در دسترس است، بيايند مشکلاتشان را بگويند. اگر بگويند چرا يارانه دولتي نمي‌گيرند، بايد اين را هم بگويند چرا روزنامه اطلاعات که بخش غير‌خصوصي است و يارانه هم نگرفته به نمايشگاه آمده؟ چرا روزنامه شهروند که دولتي است و يارانه نگرفته آمده؟» او با تاکيد بر بهتر شدن وضعيت مطبوعات و برگزاري نمايشگاه مطبوعات در دولت يازدهم گفت که دکتر انتظامي‌به عنوان معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد تلاش کرده تا نمايشگاه مطبوعات با همکاري اصناف برگزار شود و بخش خصوصي عهده‌دار مسووليت‌ها شود.
کواکبيان افزود: «امسال 700 رسانه در نمايشگاه مطبوعات شرکت کرده اند که بيشترين مشارکت در سال‌هاي اخير بوده است.»
در ادامه اين بحث، عبدالله گنجي مديرمسوول روزنامه جوان نيز گفت:‌ «تشکر مي‌کنيم از آقاي کواکبيان که زمينه صحبت ما را فراهم مي‌کند. نسبت دادن برجام و نيامدن به نمايشگاه، شبيه جوک است. از آقاي دکتر عراقچي معاون وزير امور خارجه بپرسيد شخصا از عملکرد بنده در قصه برجام تشکر کردند. آقاي کواکبيان تحليل ارائه مي‌کنند! اين تحليل شخصي ايشان است. اگر وزارت خارجه چنين نظري دارد ما محترم مي‌داريم. نسبت دادن اين مسئله به برجام و سياسي کردن موضوع دور از انصاف است.» و کواکبيان هم اظهار داشت: «آخرين جمله آقاي گنجي اين بود که حرف من دور از انصاف است. عملا ايشان توهين مي‌کند. اين که بگويند فلاني جوک مي‌گويد با همين ادبيات به نمايشگاه هم نمي‌آيند. البته ما به اين ادبيات هم احترام مي‌گذاريم.» مجري برنامه هم با تشبيه سخنان حسن روحاني رئيس‌جمهور ايران به سحنان محمود احمدي‌نژاد در سال 1391 گفت که دولت‌ها انگار دوست ندارند نقد شوند و موضع آن‌ها در مورد نقد شدن از سوي رسانه‌هاي منتقد يکي است. کواکبيان در پاسخ گفت که ماهيت صحبت‌هاي آقاي روحاني فرق داشت، ايشان در مراسم افتتاحيه گفتند که تعطيلي و توقيف آخرين مرحله بايد باشد. اما در مقابل برخي از دوستان معتقدند دولت محدوديت ايجاد کرده، اما همين دوستان در روزنامه‌هاي‌شان رييس سازمان انرژي اتمي‌را بي‌غيرت خطاب کردند و هيچ برخوردي هم با آن‌ها نشد. آن وقت همين دوستان مدعي هستند در جمهوري اسلامي‌ايران آزادي بيان وجود ندارد و اين خودش، بزرگترين توهين به نظام است.
کد مطلب: 107